سه شنبه، 13 خرداد 1399 | 2020 Tuesday 02 ,June  
در مراسم بهره‌برداری همزمان از واحدهای مسکن مهر گیلان در لنگرود مطرح شد:

نگاه ایران: استاندار گیلان صبح امروز در مراسم بهره برداری همزمان از 2 هزار و 120 واحد مسکونی مسکن مهر استان در شهرستان لنگرود(گزارش تصویری) گفت : بیش از 60 درصد پروژه های مسکن مهر استان گیلان در دولت تدبیر و امید به بهره برداری رسیده است.

دکتر محمدعلی نجفی در این مراسم با اشاره به اینکه در ایام دهه ی مبارک فجر به دلیل بارش سنگین برف در جلگه ی مرکزی توفیق حضور در شهرستان لنگرود را پیدا نکردم افزود : در دهه ی مبارک فجر امسال بخش اعظمی از 800 پروژه قابل افتتاح به بهره برداری رسید و باقی مانده ی این پروژه ها نیز در حال افتتاح است.

وی با بیان اینکه 3 هزار و 422 میلیارد تومان برای این پروژه ها هزینه شده است خاطر نشان کرد : سهم شهرستان لنگرود نیز با 188 پروژه و 68 میلیارد تومان هزینه در بین شهرستان های استان بسیار بالاست و بیش از 60 درصد آن مربوط به بخش خصوصی است.

وی با بیان اینکه بیش از 800 میلیارد تومان از اعتبارات مذکور مربوط به پروژه های منطقه آزاد انزلی است اظهار داشت : پروژه های در حال افتتاح استان در حدود 5 هزار میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته بیش از 192 درصد افزایش داشته و حدود 400 درصد از آن توسط بخش خصوصی انجام گرفته است.

دکتر نجفی به ارتباط مستمر با مدیران عامل بانک های کشور اشاره کرد و افزود : با همکاری سیستم بانکی خوشبختانه توانستیم سقف تعیین شده در تسهیلات رفع موانع تولید را جذب کنیم.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه درشهرستان لنگرود کارهای بزرگی در حال شکل گیری است گفت : حجم پروژه ها باتوجه به پتانسیل موجود در این شهرستان نشان از خلوص، یکرنگی، همدلی و همیاری بین مدیران شهرستان و جدیت در پیگیری ها دارد.

وی گفت : در جلسه ی شورای مسکن با جدیت پیگیر رفع مشکلات مسکن مهر هستیم و در رفع این موانع با همکاری مقامات ملی و استانی با کمترین مشکل مواجه بودیم.

وی خاطر نشان کرد : نارسایی هایی در زیر ساخت های مسکن مهر شهرستان های استان به ویژه شهرستان رشت وجود دارد که از سوی وزارت نیرو در حال پیگیری هستیم و انشاء ا... تا سال 96 عقب ماندگی های این حوزه را به پایان خواهیم رساند.

وی با اشاره به اینکه بیش از 60  هزار واحد مسکن مهر در دولت یازدهم در گیلان  افتتاح شده است افزود : 60 درصد پروژه های مسکن مهر گیلان نیز در این دولت به بهره برداری رسیده است.

نماینده عالی دولت در گیلان افزود : گاهی اوقات علی رغم تلاش های شکل گرفته در این دولت مسئولان این حوزه مورد بی مهری قرار می گیرند.

استاندار گیلان اظهار داشت : با نگاهی که دکتر روحانی و دولت تدبیر و امید نسبت به پروژه های آغاز شده در دولت های مختلف دارند همه ی این پروژه ها را به عنوان سرمایه های نظام می دانند که به جمع بندی خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه رسانه ها حق دارند نظر بدهند، آزاد بیاندیشند و بنویسند گفت : ائمه جمعه و نمایندگان نیز براساس نیازهایی که مردم و جامعه دارند باید مطالبی را مطرح کنند اما همه باید در یک چارچوب و به صورت منصفانه به مسائل بپردازند.

دکتر نجفی خاطر نشان کرد : تأکید بنده به مدیران این است که پاسخ ها باید مستدل و منطقی داده شود اما اخلاق و ادب رعایت شود.

وی افزود : در این میان نماینده ای همچون مهندس لاهوتی با سوابق مختلف اجرایی مشکلات را در مجلس بیان و از طریق مسئولین کشوری و استانی پیگیری می کنند.

دکتر نجفی یادآور شد: همه می دانیم شبکه های برق استان فرسوده است ولی عده ای با اغراض سیاسی مدعی می شوند در حالیکه من به عنوان استاندارگیلان  باید مدعی شوم که طی هشت سال که بر سرکار بودید با درآمدهای بالای نفتی چه کاری انجام شده؟یا توانستند هشت متر سیم کابل برق را جابجا کنند؟

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه از فرصت برف اخیر تمام تلاش خود را برای جذب اعتبارات در نوسازی شبکه ی برق و ماشین آلات بکار گرفته ایم افزود : در ساعات ابتدایی بارش برف و قطع برق در تماس با وزیر نیرو درخصوص نوسازی شبکه ی فرسوده ی برق مطالبی را بیان کردم.

وی افزود : در جریان سفر مدیر عامل شرکت توانیر با جذب در حدود 15 میلیارد تومان اعتبار فرایند نوسازی 80 کیلومتر از کابل های برق در حال شروع شدن است.

استاندار گیلان با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب در جریان حادثه پلاسکو مبنی بر اینکه در زمان بحران اتهام زدن صحیح نیست و باید به مردم خدمت رسانی کرد گفت : راهدارها، سیم بانان و مدیران استان در روزهای برف در سرمای منفی 6 درجه در حال خدمت رسانی بودند.

دکتر نجفی خاطر نشان کرد : هرگونه خدمتی که به مردم صورت می گیرد وظیفه خود می دانیم.

وی مذاکره ی خود با وزیر نفت درخصوص مسائل استان طی چند روز گذشته گفت : گیلان باتوجه به اینکه جزء 3 استان برتر در حوزه گاز است خوشبختانه دراین خصوص با مشکلی مواجه نیست.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به سرمای شدید هوا در روزهای آتی در سطح جلگه ای استان گفت : این سرما با رطوبت و سنگینی بسیاری همراه است که قطعاً مشکلاتی را فراهم می کند.

وی بر لزوم همکاری مردم مبنی بر عدم ورود خودروهای تک سرنشین در روزهای برفی تأکید و تصریح کرد : در چنین روزهایی ورود خودروهای تک سرنشین بدون تجهیزات لازم منجر به بسته شدن معابر می گردد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه بالگرد ثابت هلال احمر به گیلان اختصاص یافته است گفت : در سال های گذشته بالگرد به صورت 15 روز در گیلان مستقر بود که بحمدا... پس از برجام یکی از بالگردهای خریداری شده به گیلان اختصاص یافته است.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطر نشان کرد :  با پیگیری نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی ونمایندگان محترم برای اولین بار در کمیسیون تلفیق و در زمان بررسی بودجه پیشنهادی در حدود 300 میلیارد تومان به سهم بودجه استان اضافه می شود.

استاندار گیلان به انتقاد برخی به خرید هواپیماهای جدید که از دستاوردهای برجام است اشاره و خاطر نشان کرد : این هواپیماها پس از 44 سال به ناوگان هوایی اضافه شده واگر کسی تمایلی به سوار شدن هواپیمای جدید ندارد بگذارید مردم در فضایی امن به سفر بروند.

استاندار گیلان به موفقیت بزرگ کشور در زمینه خرید هواپیماهای ایرباس اشاره کرد و گفت این یک نیاز واجب بود چراکه ناوگان هوایی ما بسیار قدیمی و فرسوده شده بودند و تمام تلاش آقای دکتر آخوندی در این زمینه افزایش ضریب امنیت مسافران بوده است که بسیار قابل تقدیر است و از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی تقاضامندیم تمام تلاش خود را در بقای وزیر محترم راه و شهرسازی که با مدیریت درست باعث موفقیت های زیادی در بخش های مختلف شدند.

مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر کشور در این مراسم با اشاره به روند خوب پیشرفت پروژه  مسکن مهر استان گیلان گفت : اگر  کمک و هدایت استاندار نبود این موفقیت محقق نمی شد.

وی با اشاره به آمار قابل قبول دولت تدبیر و امید در بحث مسکن مهر کشور  تصریح کرد : در دولت نهم و دهم و در دوره  7 ساله 690 هزار واحد و در دولت یازدهم و در دوره حدوداً 42 ماهه 840 هزار واحد به متقاضیان تحویل داده شد.

مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تشکر از همه مدیران استان که در اجرای پروژه ها نهایت مساعدت را داشتند  از استاندار گیلان بعنوان افتخار کشور یاد کرد و گفت : با گذشت زمان مردم به این نتیجه خواهند رسید و به  آثار کارهای بزرگ ایشان پی خواهند برد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تا دیروز کشورهای اروپایی حتی قطعات هواپیما را به ما نمی فروختند و اکنون موفق به خرید 200 فروند هواپیمای ایرباس شدیم افزود: این اتفاق و موفقیت بزرگ ، غرور اروپایی ها راشکست .

فرماندار شهرستان لنگرود نیز طی گزارشی در این مراسم گفت: کل واحدهای درحال ساخت لنگرود یک هزار و 40واحد است که تاکنون 640واحد واگذار شده و 400واحد نیز در حال تکمیل شدن هستند که 240واحد آن تا خرداد ماه و 160واحد هم تا پایان شهریور ماه سال آینده تکمیل و تحویل می شوند.

سیدرضا جوادپور افزود : از دو هزار و 120 واحد واگذار شده در گیلان، امروز 160واحد با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی و مسئولان ارشد استانی در شهر لنگرود واگذارشد.

گفتنی است با حضور استاندار گیلان و قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر کشور 2120 واحد مسکن مهر در لنگرود به صورت نمادین به بهره برداری رسید.

برای ساخت این واحدهای مسکونی 137 میلیارد تومان هزینه شد.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code