| چهارشنبه، 05 آبان 1400
واکنش عضو شورای شهر رشت به بستن راه کامیون‌های حمل زباله توسط مردم؛
       کد خبر: 74146

نگاه ایران: محمد حسین واثق کارگرنیا با اشاره به اقدام مردم سراوان در بستن راه عبور کامیون های حمل زباله و نگرانی از هجوم مگس به مناطق مختلف سراوان، اظهار کرد: مردم حق دارند چنین اقدام هایی را انجام دهند.

وی با بیان اینکه انباشته شدن زباله ها در سراوان مشکلات زیادی برای مردم منطقه ایجاد کرده است، افزود: از گذشته سراوان محل دفن زباله ها بوده است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت ادامه داد: آلودگی منطقه سراوان رشت و نارضایتی مردم این منطقه برای مسؤولان سبب شرمساری است.

وی اضافه کرد: اکنون زباله چند شهر از جمله رشت، لشت نشا و خشکبیجار در سراوان سرازیر می شود.

این مسؤول گفت: در شرایط فعلی شهرداری چاره ای غیر از ریختن زباله در منطقه سراوان ندارد اما اقدام هایی نیز در این زمینه انجام شده تا آلودگی را به حداقل برسانیم.

واثق کارگرنیا موضوع خرید زباله سوز را از جمله اقدام های عنوان کرد که برای رفع مشکل آلودگی سراوان در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه خرید زباله سوز از دوران شورای سوم مطرح شد، تصریح کرد: در این راستا مکاتباتی با یک شرکت چینی انجام شد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت یادآور شد: در بودجه سال 95 شهرداری رشت نیز اعتباراتی برای احداث تصفیه خانه شیرابه سراوان در نظر گرفته شده است.

به گفته وی، روزانه 450 تن زباله شهر رشت و 250 تن زباله شهرهای اطراف از جمله خمام، لشت نشا و خشکبیجار وارد منطقه سراوان می شود.

واثق کارگرنیا با اشاره به اینکه در بحث ایجاد تصفیه خانه نیازمند تحویل زمین از سوی منابع طبیعی هستیم، افزود: باید قطع اشجار در دستور کار قرار گیرد و تاکنون منابع طبیعی زمین لازم را تحویل نداده و به همین دلیل کار به تعویق افتاده است.

وی با بیان اینکه زمین مورد نیاز برای احداث زباله سوز مهیا و تحویل پیمانکار شده است، خاطرنشان کرد: قرار است زباله سوز در جنب کارخانه کود آلی واقع در جاده لاکان احداث شود.

عضو شورای اسلامی شهر رشت هزینه خرید دستگاه زباله سوز را حدود 160میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: بودجه لازم برای خرید آن از طریق اعتبارات ملی مهیا شده است.

وی یادآور شد: به منظور کاهش آلودگی های منطقه سراوان سم پاشی روزانه زباله ها نیز در دستور کار قرار گرفته تا حشرات و آلودگی منطقه تاحدودی کاهش یابد.

واثق کارگرنیا کشت گیاه رتیور در اطراف رودخانه ها را از دیگر اقدام های فعلی ذکر کرد و یادآور شد: این گیاه قادر به کاهش آلودگی های رودخانه بوده و با کشت آن آلودگی شیرابه هایی که وارد رودخانه ها می شود کاهش می یابد.

وی با اشاره به اینکه در طی دو تا سه ماه آینده کشت گیاه رتیور آغاز می شود، خاطرنشان کرد: با احداث تصفیه خانه و دستگاه زباله سوز آلودگی های این منطقه تا حدود زیادی کاهش می یابد.

%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d9%86-%d8%b1%d8%a7%d9%87-%d8%b3%d8%b1%d8%a7%d9%88%d8%a7%d9%86-1

%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d9%86-%d8%b1%d8%a7%d9%87-%d8%b3%d8%b1%d8%a7%d9%88%d8%a7%d9%86-2

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code