سه شنبه، 29 مهر 1399 | 2020 Tuesday 20 ,October  
نگاه ایران: اکبر  هاشمی رفسنجانی عصر دیروز (چهارشنبه) در دیدار با جمعی از شعرا، نویسندگان، هنرمندان عرصه های مختلف سینما، تئاتر، موسیقی و عکاسی، مدیران عامل خبرگزاری ها، سایت های اینترنتی، مدیران مسئول روزنامه ها و خبرنگاران گفت: باید کمی صبر کنیم تا نتیجه انتخاب مردم را در مجلس شورای اسلامی ببینیم.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به تفسیر مردم مناطق دوردست کشور از انتخابات و حتی انتخاب اعضای هیأت رئیسه در مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و گفت: مردم بهتر از خیلی ها می فهمند.
به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله هاشمی رفسنجانی، ارباب رسانه را توصیه کردند که با ادبیات ویژه ی مردم مسائل و انتظارات عمومی را به شکل معقول مطرح کنند و در بیان نتایج حضور مردم در دو انتخابات سال های ۹۲ و ۹۴ به این مسأله اشاره کنند که مردم برای خیلی ها در داخل و حتی برای خارجی ها شناخته شدند.
ایشان آگاهی مردم را بزرگ ترین دستاورد خواند و گفت: مطمئن باشید دیگر به آسانی نمی توانند با ظاهرسازی ها به این دستاورد مهم مردم دستبرد بزنند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی در خصوص گلایه یکی از حاضران برای ترکیب کمیسیون های مجلس، به این مسأله اشاره کردند که بعضی ها از سال ها قبل در مجلس بودند و از جزییات کارها و لابی ها خبر دارند، به مردم اطمینان داد و گفت: مطمئن باشید اوضاع به تدریج درست می شود و اگر می خواهید میزان موفقیت منتخبین خود را در مجلس بسنجید، فضای امروز را با گذشته مقایسه کنید که چگونه هر روز با سخنان بی پایه ی خود بمبی در آرامش روحی مردم منفجر می کردند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان این که «کسانی که رأی نیاورده اند، خوب می دانند که علت چیست»، افزود: وقتی به رأی مردم فکر می کنند در دل خاضع می شوند، حتی اگر بر زبان نیاورند و اگر به قدرت رأی مردم ایمان بیاورند، یکی از دستاوردهای این انتخابات است.
وی افزود: مگر مردم چه می خواهند؟ می خواهند هر کس که قدرت دارد و امکانات کشور در دستش است بداند که مردم پایه ی اصلی نظام هستند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی با ارائه تحلیلی از نقش مردم در مقاطع مختلف مبارزه، پیروزی انقلاب، شورش ها، تجزیه طلبی ها و به خصوص جنگ هشت ساله، گفت: مطمئن باشید که اگر مردم وفادار به نظام نبودند، ایران با آن تجزیه طلبی های خونین، ناآرام تر از افغانستان می شد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به بندهای مترقی قانون اساسی، تصریح کرد: همین قانون اساسی رأی مردم را تضمین می کند و قطعاً بدانید تخلفات قانونی از هر کس باشد، نتایج معکوس دارد.
وی با اشاره به امکانات، منابع و ظرفیت های تاریخی، جغرافیایی و انسانی ایران، گفت: می توانیم روزگار خوبی را برای ایران در آینده تصور کنیم، چون جوانانی باسواد و خانواده هایی آگاه داریم.
آیت الله هاشمی رفسنجانی، گسترش فضای مجازی در همه ی کشور را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: اطلاع رسانی تا روستاهای کوچک رفته و دیگر کسی نمی تواند واقعیت ها را از مردم پنهان کند و یا به آنان دروغ بگوید.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، خطاب به اصحاب فرهنگ و رسانه، گفت: باید به اخلاق انسانی و اسلامی برگردیم که عصاره ی آن در توصیه های امام موسی کاظم(ع) به شاگردشان هشام بن حکم، آمده است.
وی با اشاره به بندهای از توصیه های امام کاظم(ع)، گفت: لشکریان عقل و جهل به عنوان فضیلت ها و رذیلت های اخلاقی در مقابل هم صف آرایی کردند و باید به عنوان صاحبان قلم، تریبون و روزنامه برای اشاعه ی فضیلت های اخلاقی در جامعه بکوشید.
آیت الله هاشمی رفسنجانی با بیان این که فرهنگ چند رکن دارد، آن را به کلام، عقاید، احکام و اخلاق تقسیم کرد و گفت: مهم اخلاق است که جامعه را می سازد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به گلایه ی یکی از حاضران از اوضاع فرهنگی کشور، گفت: درست است که اوضاع فرهنگی کشور مطلوب نیست اما باید توجه کنید که بیشترین امکانات فرهنگی مانند صداوسیما، ائمه جمعه، سازمان های متعدد مدعی فرهنگ در تمام سال های پس از پیروزی انقلاب در دست کدام جریان بود.
وی با بیان این که همه ی دولت های پس از پیروزی انقلاب به جز دولت نهم و دهم برای مسائل فرهنگی تلاش می کردند، گفت: حقیقتاً دولت دهم به اخلاق آسیب زد و خدا آنها را هدایت کند که این کارها را در کشور امام زمان (عج) تکرار نکنند که دعای فرجش را هر روز می خواندند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی در ادامه سخنان خود به شهادت مولی الموحدین و مظلومیت او در تاریخ اسلام اشاره کرد و گفت: خوارج آن روز که داعش روزگار ما هستند، چنان شخصیت حضرت علی(ع) را در جامعه مورد هجمه قرار داده بودند که وقتی خبر شهادت آن مظلوم در نماز صبح آن هم در مسجد کوفه پخش شد، مردم به همدیگر می گفتند: مگر علی نماز می خواند!؟ او در مسجد چکار می کرد!؟
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به حادثه ی هفت تیر و شهادت ۷۲ تن از یاران انقلاب اشاره کرد و با ارائه تحلیلی از اهداف منافقان که در جنایت خوارج روزگار هستند، گفت: با خون آن شهدا، انقلاب بالنده شد، مردم آگاه تر شدند و کسانی که مدعی انقلابی گری بودند، رسوا شدند.
وی با بیان این که «منافقین الان کجا هستند؟»، به دریوزگی آنان در طول سال های پس از پیروزی انقلاب اشاره کرد و گفت: روزگاری مزدور صدام بودند و امروز مزدور صهیونیست ها هستند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی در بخش پایانی سخنانش به روز قدس و اهمیت برگزاری راه پیمایی آن اشاره کرد و گفت: مردم فلسطین مظلوم ترین مردم دنیا هستند و باید از آنان حمایت کرد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: مردمی که می بایست یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون مسلمان را پشتیبان خود داشته باشند، الان غریب افتادند و متأسفانه برخی از کشورهای اسلامی با رژیم جعلی قرارداد همکاری می بندند.
ایشان در پایان خطاب به حاضران گفت: از چند روز و چند شب باقی مانده رمضان برای پاک کردن دل ها استفاده کنید که ائمه ما فرمودند، اگر رمضان بگذرد و نتوانیم رحمت خدا را به دست آوریم، ضرر بزرگی می کنیم.
در آغاز این دیدار، امید زندگانی به نمایندگی از هنرمندان سینما، جعفر محمدی به نمایندگی از سایت های خبری، سمیه عظیمی به نمایندگی از خبرگزاری ها، عبدالجبار کاکایی به نمایندگی از شعرا و ادبا، وکیلی به نمایندگی از روزنامه نگاران و نماینده مجلس شورای اسلامی و ملایری به نمایندگی از انجمن موسیقی نابینایان و کم بینایان به بیان دیدگاه های خود درباره مسایل مختلف و مسئولیت های خود پرداختند.
همچنین علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در سخنان کوتاهی به موفقیت های دولت در عرصه های مختلف فرهنگی اشاره کرد و گفت: اگر چه اقتصاد سینما در سال های اخیر شکوفا شده اما مشکلاتی هم وجود دارد که امیدواریم به تدریج حل شود.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code