| سه شنبه، 25 خرداد 1400

نگاه ایران: استاندار گیلان درگردهمایی فرمانداران با قدردانی از زحمات آنان در برگزاری انتخابات هفتم اسفند ماه گفت : حضور آگاهانه و معنادار مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری شروع خوبی برای اجرای برجام 2 در کشور است.

وی تأکید کرد : پس از فراهم شدن شرایط بین المللی و انتخابات پرشور باید دست به دست هم دهیم و برای کاهش مشکلات اقتصادی، بیکاری و جذب سرمایه گذاری خارجی تلاش کنیم.

دکتر نجفی با بیان اینکه مردم ایران در برهه های مختلف بارها بلوغ سیاسی خود را نشان دادند گفت: مشارکت پرشور مردم در انتخابات در پاسخ به  ندای رهبر معظم انقلاب و نشان دهنده ی اعتماد آنان به دولت است.

وی با بیان اینکه یکی دیگر ازپیام های مهم انتخابات نه بزرگ به بداخلاقی ها بود گفت : یکی از دلایل مشارکت گسترده مردم در انتخابات رضایتمندی آنان از عملکرد دولت و امیدی بود که در دل آنان روشن کرد.

استاندار گیلان پیروز عرصه ی انتخابات را مردم عنوان کرد و گفت : به منتخبین مردم با هر گرایش و سلیقه ای احترام می گذاریم و باید در سایه تعامل و همدلی در جهت حل مشکلات استان گام برداریم.

وی با بیان اینکه مشارکت گسترده ی در دور دوم انتخابات همچون دور اول مهم است گفت : جدیت فرمانداران و دست اندرکاران انتخابات شهرستان های رودبار و رشت باید همچون دور اول باشد.

استاندار گیلان همچنین با اشاره به در پیش بودن ایام نوروز از فرمانداران خواست با جدیت شهرستانها را برای پذیرایی از گردشگران آماده کنند و با مهم دانستن پاکیزگی و آراستگی شهرها گفت : با بسیج کلیه امکانات و به کارگیری توان شهرداری ها، باید نظافت شهرها بهتر از سال گذشته شود.

دکتر نجفی همچنین با تأکید بر لزوم نظارت بر عرضه ی کالا و خدمات در بازار و مناطق گردشگر پذیر گفت : فرمانداران بصورت میدانی وارد شوند و از همه ی ابزارها به منظور جلوگیری از بی نظمی در قیمت اجناس وکالاها استفاده کنند.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت توجه به صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی گفت : با همکاری آب منطقه ای و جهاد کشاورزی بیش ترین استفاده از نزولات جوی برای شخم زمستانه انجام پذیرد.

استاندار گیلان تأکید کرد : لایروبی انهار، آماده کردن استخرهای سنتی ، سر دهنه سازی های کانال های کشاورزی و  استفاده از ظرفیت دهیاران نیز مد نظر فرمانداران قرار گیرد.

وی همچنین با اشاره به اهمیت طرح یکپارچه سازی شالیزارها که از مصوبات مهم دولت در سفر به گیلان محسوب می شود گفت : خوشبختانه تاکنون از برنامه ی تعیین شده جلو بودیم و یکی از تکالیف مهم فرمانداران اجرای این طرح است.

استاندار گیان به اشاره به مصوبه ی دولت برای تجهیز و یکپارچه سازی 50 هزار هکتار شالیزار در مدت 5 سال گفت : از اقدامات ماندگار دولت تدبیر و امید در کشاورزی گیلان اجرای این طرح خواهد بود.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code