| سه شنبه، 03 خرداد 1401
نگاه ایران: «محمدجواد حشمتی» که پیش از این معاون نظارت و بازرسی امور تولید و توسعه سازمان بازرسی کل کشور بود اکنون جایگزین «حسین ذبحی» شده است.
«محمد جواد حشمتی مهذّب» متولد 1342 از سال 57 و با پیروزی انقلاب اسلامی در مسئولیت های مختلف و عمدتاً  قضایی اشتغال داشته است.
سمت های قضایی وی از سال 61 شروع و تاکنون با عناوین دادیار، جانشین دادستان، دادستان، بازپرس، رئیس دادگاه در استان های فارس، سیستان و بلوچستان و تهران، دادیار دادسرای دیوان عالی کشور، رئیس کل دادگستری استان گیلان، قاضی دیوانعالی کشور و معاون سازمان بازرسی کل کشور بوده است.
علاوه بر این و با حفظ سمت های قضایی، به عنوان عضو و یا رئیس هیأت های تخلفات اداری و هسته گزینش فعالیت داشته و چند سالی نیز جانشین دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری بوده است.
حشمتی لیسانس خود را در دانشکده علوم قضایی و فوق لیسانس را در رشته حقوق خصوصی از دانشکده حقوق دانشگاه آزاد تهران (واحد مرکز) و با دفاع از پایان نامه با موضوع «بررسی تطبیقی قاعده ی مایضمن» اخذ کرده است.
در طول تحصیل و کار قضایی علاوه بر پایان نامه، در موضوعاتی مانند «بررسی پیرامون حقوق مدنی جنین»، «مقایسه اجمالی اعاده دادرسی کیفری با اعاده دادرسی مدنی»، «مبانی حقوقی پیشگیری از وقوع  جرم » و ... بررسی و کار تحقیقی داشته است.
همچنین تأسیس و عضویت افتخاری در جمعیت مردمی مبارزه با اعتیاد به مواد مخدر (NGO)  با هدف اطلاع رسانی، آموزش و ارائه ی مشاوره به معتادین و خانواده های آنان و سازمان ها نهاد های درگیر و مبتلابه در این خصوص، انجام چندین مسافرت خارج از کشور به منظور شرکت در اجلاس ها و شناخت راهکارهای علمی روز دنیا، تبادل اطلاعات  و تجربیات مفید فی مابین در مورد موضوعاتی مانند امنیت مرز – درمان معتادین با محوریت خانواده- جلوگیری از کشت خشخاش و قاچاق مواد مخدر، شرکت در کمیته ها و کمیسیون های تخصصی داخلی راجع به تهیه و تدوین قوانین و مواردی از این دست در فعالیت های معاون جدید دادستان کل کشور دیده می شود.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code