| دوشنبه، 02 خرداد 1401
در ششمین روز از هفته دولت با حضور استاندار گیلان؛
       کد خبر: 202677
نگاه ایران: در ششمین روز از هفته دولت با حضور استاندار گیلان در شهرستان رودبار پروژه های گازرسانی و آسفالت معابر روستایی افتتاح شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ پیش از ظهر امروز با حضور دکتر مصطفی سالاری در روستای شیرکده شهرستان رودبار پروژه گازرسانی به 15 روستای این شهرستان با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد و 780 میلیون تومان به بهره برداری رسید. این پروژه گازرسانی شامل روستاهای داماش، چلوانسرا (خوشه سیبن)، شیرکده، راجعون، رشی، حاجی شیرکیا، سیدان، رودخانه (خوشه دفراز)، کلیشم، اسکابن، پاکده (خوشه کلیشم)، سیارودپشته، کلوس فروش، مخشر و سی دشت (خوشه هرکیان) می باشد که با بهره برداری از این پروژه هزار و 289 خانوار از نعمت گاز برخوردار شدند. با بهره برداری از این پروژه گازرسانی درصد بهره مندی روستاهای شهرستان رودبار به 80.6 درصد رسیده است.

همچنین همزمان 11 کیلومتر آسفالت در روستای چهارمحل رودبار با حضور استاندار گیلان به بهره برداری رسید.

دکتر مصطفی سالاری در مراسم افتتاح 11 کیلومتر آسفالت جاده روستای چهارمحل رودبار نیز با قدردانی از جانمایی علمی این روستا اظهار داشت: اگرچه سابقه استقرار چهارمحل در این مکان مربوط به بعد از زلزله می شود، اما در منطقه ای با قدمت و تاریخ طولانی بنا نهاده شده است.

وی به نام گذاری روستای چهارمحل از سوی مرحوم آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و افزود: این منطقه به لحاظ موهبت های طبیعی کم نظیر است.

دکتر سالاری در رابطه با مشکل دسترسی به آب در این روستا،خاطرنشان کرد: عملیات احداث مخزن و شبکه داخلی آبرسانی در این روستا بعد از زلزله با تعجیل صورت گرفت و علاوه بر این، قدمت طولانی و فرسودگی تاسیسات موجب مشکل دسترسی به آب شده است.

استاندار گیلان ادامه داد: روستای چهارمحل از زیر ساخت های متوسطی برخوردار است و ما آمادگی داریم حمایت های لازم را برای ایجاد رفاه بیشتر برای ساکنان این منطقه داشته باشیم.

وی در ادامه در خصوص جاده دسترسی به چهارمحل، گفت: با وجود محدودیت های اعتباری، تلاش می کنیم این پروژه را امسال در اولویت قرار داده و به نحو شایسته ای به انجام برسانیم.

شروع عملیات اجرایی توقف گاه راه آهن قزوین-رشت در رودبار

با حضور استاندار گیلان و معاون وزیر راه و شهرسازی عملیات اجرایی توقف گاه راه آهن قزوین-رشت در رودبار آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ ظهر امروز با حضور دکتر سالاری استاندار گیلان و دکتر خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور عملیات اجرایی توقف گاه راه آهن قزوین-رشت در رودبار آغاز و از ایستگاه راه آهن در رستم آباد نیز بازدید شد.

ایستگاه راه آهن قزوین-رشت در رستم آباد از پیشرفت 98 درصدی برخوردار است.

همچنین در ادامه از مسیر احداث هشت کیلومتر باقیمانده آزادراه قزوین- رشت نیز بازدید شد.

در بازدیدهای امروز دکتر عدل معاون فنی، امور زیربنایی و تولیدی سازمان برنامه و بودجه کشور، دکتر محمدزاده مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، حاج محمدی مشاور معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران استانی نیز حضور داشتند.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code