| یکشنبه، 23 مرداد 1401
نگاه ایران: مدیر کل راه و شهرسازی گیلان پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از محور پونل به خلخال اظهار کرد: اکنون ارتفاع برف در محورهای کوهستانی پونل به خلخال و اسالم به خلخال به یک متر رسیده است.

وی افزود: به دلیل شدت بارش برف و کولاک محدوده زندانه به خلخال واقع در محور پونل ـ خلخال مسدود اعلام شده است.

به گزارش روابط عمومی راه و شهرسازی گیلان، خاوری با بیان اینکه بارش برف در محورهای کوهستانی این استان شدت بیشتری پیدا کرده است، تصریح کرد: تشدید برف و کولاک در محورهای کوهستانی گیلان تردد را با کندی مواجه کرده است.

وی با اشاره به اینکه در ارتفاعات «آبی نام» سیاهکل و دیلمان نیز بارش سنگین برف ادامه دارد، گفت: ارتفاع برف به بیش از یک متر و 25 سانتی متر می رسد.

خاوری ادامه داد: در ارتفاعات ماسال و محورهای کوهستانی حشمت آباد رودبار، ارتفاع برف به 50 سانتی متر می رسد.

وی ارتفاع برف در محورهای قوشه لانه و ویه کلیشم رودبار، اشکورات و لات محله رودسر، بلوردکان املش و امامزاده اسحاق شفت را بین 20 تا 30 سانتی متر عنوان کرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: ارتفاع برف در محور شوک ملکوت املش به 30 تا 40 سانتی متر، خصیل دشت املش 70 سانتی متر و ماسوله 40 سانتی متر رسیده است.

وی درباره گردنه کوهین تصریح کرد: گردنه کوهین نیز به دلیل کولاک شدید تا اطلاع ثانوی مسدود است و با تشدید و ادامه بارندگی ها راهداران به صورت شبانه روزی برای باز نگه داشتن راه ها تلاش می کنند.

خاوری با اشاره به اینکه راهداران به صورت مستمر در محورهای مواصلاتی در حال گشت زنی هستند، یادآور شد: در صورت نیاز به کمک رانندگان و مسافران می شتابند.

وی شماره های 141و 33311111ـ 013 را برای اطلاع از وضعیت راه ها و مسیرهای عبوری گیلان اعلام کرد و متذکر شد: به دلیل افزایش حجم ریزش برف و کولاک در برخی محورهای کوهستانی تردد در این محورها تنها با زنجیر چرخ میسر است.

مدیر کل راه و شهرسازی گیلان از رانندگان خواست تمام ملزومات سفر مانند زنجیر چرخ، وسایل گرمایشی و جیره خشک غذایی را به همراه داشته باشند و قبل از آغاز سفر از وضعیت راه ها با شماره های مذکور آگاه شوند.

رانندگان از محور رشت ـ قزوین تردد نکنند/ کوهین بسته است

همچنین فرمانده پلیس راه گیلان با بیان اینکه محور اصلی کوهین به دلیل شدت برف و کولاک بسته است، گفت: تا زمانی که کوهین باز نشود به رانندگان اجازه تردد از محور رشت ـ قزوین داده نمی شود.

مهیار رستگار با اشاره به وضعیت جاده های گیلان اظهار کرد: بیشتر جاده های کوهستانی پوشیده از برف است.

وی با بیان اینکه تردد در محورهای کوهستانی گیلان تنها با زنجیر چرخ امکانپذیر است، تصریح کرد: محور آستارا ـ اردبیل، سیاهکل ـ دیلمان، جیرنده ـ رودبار و... به دلیل بارش برف سنگین است.

فرمانده پلیس راه گیلان با اشاره به اینکه بارش برف سنگین محور پونل به خلخال را مسدود کرده است، گفت: رانندگان با زنجیر چرخ از محور اسالم به خلخال تردد کنند.

وی محور کوهین در حوزه قزوین را بسته اعلام کرد و یادآور شد: به دلیل بارش شدید برف و کولاک محور اصلی قزوین به رشت در منطقه کوهین بسته است.

رستگار با تصریح بر اینکه از تردد رانندگان در محور رشت  ـ قزوین جلوگیری می شود، خاطرنشان کرد: به دلیل انجام عملیات راهداری و بازگشایی مسیر از رانندگان می خواهیم در محور رشت ـ قزوین تردد نکنند.

وی یادآور شد: ماموران پلیس راه گیلان از محور منجیل به بعد جلوی تردد رانندگان را می گیرند و تردد تا زمان باز شدن محور اصلی کوهین ممنوع است و اجازه تردد داده نمی شود.

معاون راهداری اداره کل راه و شهرسازی گیلان نیز اظهار کرد: تمام نیروهای راهداری در محورهای کوهستانی، اصلی و فرعی استان مستقر هستند.

محمود ایران پرست با بیان اینکه تنها محور پونل به خلخال مسدود است، تصریح کرد: محور اسالم به خلخال به عنوان راه جایگزین استفاده می شود.

وی مسدود شدن کوهین را در حوزه قزوین دانست و خاطرنشان کرد: از تردد رانندگان محور رشت ـ قزوین جلوگیری می شود تا اقدام های راهداری انجام شود.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code