| دوشنبه، 11 مرداد 1400
نگاه ایران: جلسه گردشگری به ریاست سید عیسی مهدوی  فرماندار تالش و با حضور ایرج شاهی معاون هماهنگی امور عمرانی ، شهرداران، بخشداران و مسئولان دستگاه های مرتبط در سالن اجتماعات کوثر فرمانداری تالش  برگزار شد.
به گزارش ایلنا، در این جلسه که با هدف بررسی طرح های گردشگری ۴بخش شهرستان تالش برگزار شد، به طور اجمالی به بررسی موانع و مشکلات طرح های بوم گردی و همچنین بررسی طرح های ارائه شده حاضر همچون طرح توسعه پارک جنگلی سیاهداران پرداخته شد.
سید عیسی مهدوی فرماندار تالش پس از مشاهده طرح اولیه توسعه پارک جنگلی سیاهداران افزود : یکی از مزایای منحصر به فرد شهرستان تالش، نزدیکی فاصله بین کوه و دریا است که می توان از ا ین امر برای جذب گردشگر استفاده مطلوب کرد که پارک سیاهداران به واسطه نزدیکی به شهر و کوه و دریا و وجود سورتمه و زیبایی های طبیعی می تواند در صورت تکمیل این پروژه موفقیت دوچندانی در جذب گردشگر حاصل کند.
مهدوی به قلعه صلصال لیسار به عنوان یک پروژه تاریخی ملی نیز اشاره کرد و افزود : امیدواریم با رایزنی های انجام شده و تکمیل طرح ارائه شده و تامین اعتبارات مورد نیاز،قلعه تاریخی صلصال لیسار نیز تا سال آینده آماده پذیرش گردشگران از همه نقاط کشور باشد.
در این جلسه همچنین مشکلات مربوط به توسعه طرح های دیگری همچون سراگاه تالش،ابشار زمرد حویق،طرح ساحلی الالان اسالم، خانه جلال آل احمد،راه اندازی زیپ لاین در سیاهداران و توسعه طرح ساحلی قروق نیز مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.
فرماندار تالش در انتها به موضوع موزه مردم شناسی تالش نیز اشاره کرد و اذعان داشت : از آنجایی که تالش شهرستانی با پیشینه تاریخی غنی و دست یافته های با ارزش ملی است،یکی از مطالبات مردمی مهم راه اندازی موزه مردم شناسی در این شهرستان است.
وی تاکید کرد : مکاتبات و نامه نگاری هایی در سطح استان در این زمینه انجام شده که حدالامکان تا تایید مکان دایمی، به طور موقت موزه مردم شناسی در ساختمانی مناسب راه اندازی شود تا  مورد بازدید عموم مردم و گردشگران برای شناسایی هرچه بیشتر تالش   باشد .
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code