| شنبه، 13 آذر 1400
نگاه ایران: نماینده مردم آستارا در مجلس با بیان اینکه باید از سرمایه گذاران بخش خصوصی در گیلان حمایت جدی تری انجام شود گفت: بندر آستارا ظرفیت لازم جهت استقرار انواع صنایع تبدیلی را دارد.
به گزارش تسنیم، ولی داداشی اظهار داشت: اسکله آستارا از توانمندی بسیار بالایی جهت استقرار انواع صنایع تبدیلی با مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی و سپس صادرات محصولات تولیدی مونتاژ شده به کشورهای حاشیه دریای خزر برخوردار است.
نماینده مردم آستارا در مجلس ایجاد صنایع تبدیلی را در کنار ارز آوری برای ایجاد فرصت های شغلی مؤثر ارزیابی کرد و افزود: در شرایطی که کشور به نوعی با کمبود ارزی مواجه است می توان برای رونق صادرات از ظرفیت های بخش خصوصی به بهترین نحو استفاده کرد.
وی با بیان اینکه وجود منطقه ویژه اقتصادی مزیت های خوبی در آستارا ایجاد کرده است بیان داشت: واردات برخی از کالاهای کاربردی با استفاده از ویژگی معافیت مالیاتی در منطقه ویژه آستارا و سپس تولید، مونتاژ و صادرات کالاهایی با ارزش افزوده بیشتر باید در دستور کار قرار گیرد.
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس با اعلام این مسئله که باید از توان سرمایه گذاران بخش خصوصی در مسیر ایجاد صنایع تبدیلی استفاده شود افزود: استقرار این واحدها در بندر آستارا علاوه بر منفعت بالا برای سرمایه گذار، فرصت های شغلی بسیار بالایی نیز در منطقه ایجاد می کند.
وی از مغفول ماندن فعالیت در حوزه ایجاد صنایع تبدیلی در بندر آستارا سخن گفت و اظهار داشت: حمایت از سرمایه گذاران باید در دستور کار همه مسئولان قرار گیرد زیرا توسعه صادرات، ارزآوری و اشتغالزایی از جمله اثرات مثبت ورود بخش خصوصی به عرصه صنایع تبدیلی است.
نماینده مردم آستارا در مجلس ظرفیت صادرات از مبدأ بنادر در گیلان به ویژه آستارا را مطلوب اعلام کرد و بیان داشت: نخستین بندر و اسکله خصوصی کشور در شهرستان آستارا احداث شد که این موضوع خود به تنهایی از موقعیت ویژه و بسیار استراتژیک منطقه ویژه آستارا حکایت دارد.
داداشی از فراهم نبودن برخی امکانات در اسکله آستارا سخن گفت و تصریح کرد: خلاءها و کمبودهای موجود در این زمینه باید با حمایت های دولت و مسئولان مربوطه استان برطرف شوند زیرا بدون وجود این بسترها امکان حضور فعال بخش خصوصی به خوبی میسر نمی شود.
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس صادرات محصولات کشاورزی از مبدأ بندر آستارا به کشورهای حاشیه خزر را مورد تأکید قرار داد و افزود: بندر آستارا ظرفیت لازم در این زمینه را دارد اما زیرساخت های لازم جهت فعالیت در این حوزه هنوز به خوبی فراهم نشده است.
وی صادرات دریایی را بسیار مقرون به صرفه تر از مسیر زمینی آن خواند و عنوان کرد: هزینه های بسیار گزاف حمل و نقل و طی مسیر مورد نظر با صرف مدت زمان زیاد از جمله برخی از معایب بزرگ انجام صادرات از مسیر زمینی به وسیله انواع کامیون ها و تریلی های حمل بار است.
نماینده مردم آستارا در مجلس با اشاره به مشارکت سازمان ها ی دولتی در گیلان جهت ایجاد بستر لازم برای صادرات محصولات کشاورزی ابراز داشت: احداث سیلوها و انواع سردخانه های مجهز و پیشرفته در اسکله آستارا افزایش سهم صادراتی گیلان را به دنبال خواهد داشت.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code