پنجشنبه، 06 آذر 1399 | 2020 Thursday 26 ,November  
نایب رئیس اول مجلس شورای‌اسلامی خبر داد:
نگاه ایران: نایب رئیس مجلس، آخرین نشست نمایندگان سران سه قوه درباره مشکلات موسسات مالی و اعتباری را تشریح کرد.
به گزارش  تسنیم، مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی ضمن  تشریح آخرین نشست نمایندگان سران قوا برای بررسی مشکلات موسسات مالی و اعتباری، اظهار داشت: در این نشست گزارشی درباره مشکلات بانک ها و اشکالات به وجود آمده ارائه شد که براساس آن بانک ها نتوانستند سپرده های، سپرده گذاران کاسپین را پرداخت کنند؛ لذا زمانی که گلایه سپرده گذاران درباره عدم پرداخت مطالبات منتقل شد بانک مرکزی قبول کرد که اشکال از سوی آنها بوده و مقرر شد که این اشکالات حل شود.
وی در همین راستا افزود: اگر مشکلات پرداخت مطالبات رفع نشد سپرده گذاران اطلاع دهند تا مشکل پیگیری رفع شود، چراکه در چارچوبی مشخص شده، می توان مشکلات را پیگیری کرد.
نایب رئیس اول پارلمان با بیان اینکه گاهی در برخی شعب و موسسات مشکلی ایجاد می شود که نمی توانند سپرده ها را پرداخت کنند که  اگر اطلاع رسانی شود، می توان این مسائل و مشکلات را پیگیری کرد، ادامه داد: تصمیمات اخذ شده برای پرداخت مطالبات تا سقف یک میلیارد تومان تصمیم هیئت نمایندگان سه قوه بوده و لازم الاجرا است، بنابراین قطعا سپرده ها تا سقف یک میلیارد تومان پرداخت می شود و مشکلی برای پرداخت این مبلغ وجود نخواهد داشت و درباره مابقی موارد قوه قضاییه باید اقدامات لازم را انجام دهد.
پزشکیان که با خبرگزاری خانه ملت گفت وگو کرده است با اشاره به اینکه در نشست اخیر روند شناسایی اموال و دارایی ها مورد بحث قرار گرفت، یادآور شد: در این جلسه تصمیم گیری شد که اموال موسسات به مزایده گذاشته و میزان دارایی ها محاسبه شود تا خطوط اعتباری گشایش یافته و تسویه شود و سپس اگر دارایی ها کفاف داد سایر سپرده ها پرداخت شود.
وی با تاکید بر اینکه شروع فرآیند مزایده ها باید توسط رؤسای سه قوه امضاء شود و سپس روال قانونی خود را طی کند، اظهار داشت: براساس برآوردها اموال تا سقف یک میلیارد تومان سپرده را کفاف می دهد و برای پرداخت مابقی مطالبات، سپرده گذاران باید در شناسایی کمک کنند و اگر اطلاعاتی داشته ارائه دهند.
نماینده مردم تبریز در مجلس درباره پرداخت مطالبات ثامن الحجج با اشاره به اینکه برای متهم این موسسه قرار بازداشت صادر شده است، تصریح کرد: برای این موسسه نیز باید تا سقف یک میلیارد تومان از مطالبات پرداخت شود، چراکه بانک مرکزی خط اعتباری آن را باز کرده است.
به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code