| سه شنبه، 25 خرداد 1400
نگاه ایران: غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، به سوابق ارزنده محمدباقر نوبخت و لزوم حفظ وی در کابینه اشاره کرد و گفت: بنده معتقدم آمدن به طرف سازمان برنامه و بودجه برای مباحثی همانند مشکلات اقتصادی، با هدف انحراف افکار عمومی است.
به گزارش خط اعتدال، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین لازم می دانم به غیرت این تنها گیلانی حاضر در کابینه درود، آفرین و احسنت بفرستم که برای اینکه دست دولت باز باشد، استعفای خود را تقدیم رئیس جمهور کردند و ای کاش بقیه وزرا هم ولو به صورت نمایشی استعفای خود را تقدیم رئیس جمهور کرده و اعلام آمادگی می کردند که اگر شما می خواهید تغییراتی انجام دهید ما آماده اینکار هستیم.
جعفرزاده ایمن آبادی تأکید کرد: این اقدام نوبخت، دست رئیس جمهور را باز گذاشت و این خیلی برگ منشی، مردانگی و یک اخلاق بزرگ حرفه ای می خواهد که ما در بسیاری از افراد ندیده ایم و سفت و سخت به صندلی های خود چسبیده اند.
منتخب مردم رشت در خانه ملت ادامه داد: همچنین باید اشاره کنم که اداره کردن کشور با این امکانات موجود و این بی پولی و پاسخگویی به افکار عمومی کار راحتی نیست اما آقای نوبخت خود را هزینه دولت کرد.
وی افزود: بنده معتقدم باید این مرد را تحسین کرد و بقیه را هم تشویق کرد که این راه را بروند و به دولت اجازه دهند که آزادانه تصمیم خود را بگیرد. همه کابینه باید اعلام آمادگی می کردند که آقای رئیس جمهور اگر در مورد وزارتخانه ای، ذره ای شک و شبهه ای دارید، دغدغه ای نداشته باشید و ما هم برای کنار رفتن آمادگی داریم.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تأکید کرد: بقیه اعضای کابینه هم باید اعلام می کردند ما هیچ مقاومتی نخواهیم کرد و آمادگی داریم که وزارتخانه را واگذار کنیم؛ همانگونه که آقای دکتر نوبخت این اقدام را انجام دادند.
جعفرزاده ایمن آبادی درباره رابطه و تعامل نوبخت با کمیسیون برنامه و بودجه و تلفیق اظهار کرد: رابطه بسیار عالی بوده است. بنده قصد گلایه از رؤسای سابق سازمان برنامه و بودجه را ندارم اما برخی از آنان بوده اند که در هیچ جلسه کمیسیون تلفیق حضور پیدا نمی کردند اما خود دکتر نوبخت شخصا در جلسات حضور پیدا کرده و از عملکردها دفاع می کردند.
وی گفت: تسلط، توانمندی، گفتمان و ادبیات صحبت و اینکه با همه نمایندگان از طیف ها و گروه های مختلف ارتباط برقرار کنند واقعا منحصر به فرد بوده است.
منتخب مردم رشت در خانه ملت در پایان تأکید کرد: جناب آقای دکتر نوبخت، تنها عضو کابینه از خطه شمال کشور هستند  و با توجه به پراکندگی جغرافیایی کشور، از رئیس جمهور محترم انتظار داریم تنها نماینده خطه شمال کشور را در کابینه حفظ کنند.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code