| جمعه، 07 بهمن 1401
نگاه ایران: مدیر شبکه سوم سیما با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود به ماجرای اتهام زنی برخی رسانه ها به چند تن از مجریان سیما در ارتباط با یک مؤسسه اعتباری غیرمجاز پرداخت.
علی فروغی مدیر جوان شبکه سوم سیما با انتشار پستی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام به ماجرای اتهامات وارده به برخی مجریان سیما و ارتباط آنها با یک موسسه اعتباری غیرمجاز واکنش نشان داد.
فروغی در اینستاگرام خود نوشت:
علاقه مندان سینما حتما به یاد دارند که در فیلم تحسین شده ی «محرمانه ی لس آنجلس»، روزنامه ای وجود دارد به نام «هاش هاش» که کار ویژه اش انتشار مطالب افشاگرانه از فسادها و اتفاقات پشت پرده ی شهر لس آنجلس و حواشی زرد ستارگان هالیوودی است. فیلم با متنی از این روزنامه آغاز می شود و تصویری که از آن می سازد، تصویر یک رسانه ی جسور و افشاگر در برابر فسادهاست. اما هر چه پیش می رویم، به تدریج مشخص می شود این روزنامه و سردبیرش «سید هاجنس» با بازی «دنی دویتو» اتفاقاً خود آلت دست مفسدین شهرند که در پوشش افشاگری، رقبا و دشمنان خود را بدنام می کنند.
این مقدمه را گفتم تا بگویم حکایت شبکه ی 3 و حواشی خبری این روزهایش، چیزی است شبیه به همین ماجرای فیلم بالا. چنانکه چند روزیست نوبت یکی دیگر از اعضای خانواده ی شبکه ی ۳ شده تا هدف اتهامات «افشاگرانه» قرار گیرد. گویا افرادی که در این چند صباح سرمایه ی اجتماعی و اعتماد مردم نسبت به خود را از دست رفته می بینند، از «شرق» و غرب کمر به افشاگری بسته اند! دیروز حاج حسین یکتا و خبر دروغی در مورد موسسه ی مالی اعتباری اش و امروز احسان علیخانی و زد و بند با یک موسسه ی مالی اعتباری دیگر فاسد. انگار روایت قصه های مردم جرمی نابخشودنی است.و برخی به دنبال تخریب رسانه ملی و سرمایه های آن هستند.
اما دست اندرکاران «آشنا»ی این سناریوی نخ نما شده، باید بدانند که شبکه ۳ مهمترین سرمایه ی خود را اعتماد مردم و نیروی انسانی پاکدست خود می داند و از این سرمایه تا به آخر دفاع می کند. در همین راستا، بعد از سالها شنیدن قصه های مردم، فردا نوبت احسان علیخانی است تا قصه های خودش را برای مردم روایت کند و شفاف با مردم از تهمت های اخیر بگوید.
در دوره ی جدید شبکه ۳، استراتژی «سکوت» در برابر «دروغ» و «تهمت» به تاریخ پیوسته و همه اینها در موجی معکوس به اصل ایجاد آن برمی گردد.
پى نوشت: تصویر بالا همان لحظه اى است که با صحنه سازى، براى چهره هاى تلویزیون پرونده سازى مى کنند.
لازم به ذکر است طی روزهای اخیر برخی رسانه ها خبری منتشر کردند مبنی بر اینکه چند تن از مجریان سیما از مؤسسه اعتباری ثامن الحجج مبالغ هنگفتی را دریافت کرده اند؛ خبری که از سوی مجریان نامبرده تکذیب شد.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code