| شنبه، 08 بهمن 1401
به بهانه برگزاری یک جشن؛
       کد خبر: 186165

 علیرضا پرندوش

شب گذشته جشن گلریزان زندانیان غیر عمد لاهیجان در تالار ناسیونال این شهرستان برگزار شد، اما این جشن متفاوت تر از سالیان گذشته بود.

مجری مراسم، نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس، رئیس دادگستری لاهیجان و مدیرعامل ستاد دیه استان گیلان هر یک طی سخنانی از خیرین درخواست کردند که با کمک های خود مشکلات زندانیان جرائم غیر عمد شهرستان لاهیجان را برطرف نمایند تا زندانیان جرائم غیر عمد به آغوش خانواده خودشان بازگردانند اما در این میان دعوت امام جمعه لاهیجان در انتهای مراسم بسیار متفاوت تر از سایرین بود.

مجری مراسم در پشت تریبون از کم بودن مقدار کمک های خیرین به آزادسازی زندانیان نسبت به دیگر شهرستان ها خبر داد و از امام جمعه شهرستان به عنوان سخنران آخر مراسم برای حضور در پشت تریبون و سخنرانی دعوت کرد.

حجت الاسلام والمسلمین صدیق از همان ابتدا باروحیه خندان و شوخ طبعی خاص خود به پشت تریبون رفت و پس از خواندن دعا، ضمن تشکر از برگزارکنندگان این جشن گلریزان، با همان روحیه شوخ طبع خود گفت: بنده نحوه گرفتن این کمک ها را قبول ندارم، گاهی زورکی است، شما دم در بهشت هستید و یک هول دادن کوچک نیاز است که به بهشت بروید.

وی افزود: شما فقط به زندانیان جرائم غیر عمد کمک نمی کنید بلکه به خانواده آن ها نیز کمک می کنید و یک زندگی را نجات خواهید داد.

امام جمعه لاهیجان در ادامه با روش خاص خود از حاضرین در جشن دعوت کرد تا به آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد کمک کنند، این روش حجت الاسلام والمسلمین صدیق که برای حضار تازگی داشت از همان ابتدا با تشویق ها و شنیده شدن کلمات و جملاتی همچون «احسنت» و «درود بر شما» همراه شد.

او در ادامه با لحنی شوخ طبع و خندان و بابیان اینکه کسی حرفی نزد و کاری نکند «اگر علی ساربان است می داند شتر رو کجا بخواباند»، به نوبت نام برخی مسئولین، خیرین و افراد شناخته شده شهرستان را صدا زد و از آن ها برای کمک به آزادسازی زندانیان دعوت و برای برخی نیز خودش مبالغی را پیشنهاد کرد.

امام جمعه لاهیجان با همان روحیه خندان خود گفت: کسانی که اینجا مبالغی را که اعلام می شود ندهند در نماز جمعه اسمشان را می آورم، این روش و لحن شوخ طبعانه امام جمعه موجب تشویق ها و حمایت های فراوان و پیاپی حاضرین در جشن از او شد.

او همچنین از دادستان شهرستان نیز قول آزادسازی 15 زندانی جرائم غیر عمد را گرفت و در ادامه از نمایندگان افراد غایب در جشن نیز برای کمک به آزادسازی زندانیان دعوت کرده و برای برخی نیز مبالغی را تعیین کرد.

وی در پایان مجدداً تأکید کرد: دم در بهشت هستید و یک قدم باید بردارید تا وارد بهشت شوید، خیرین در آینده نیز می توانند برای آزادسازی زندانیان کمک کنند، از خداوند می خواهم ما را بیامرزد و عاقبت ما را ختم به خیر کند.

امروز روحیه اعتدالی، حق طلبانه، شاد و مردمی حجت الاسلام والمسلمین صدیق در کنار مواضع همیشه به حق ایشان در دفاع از مردم، دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران زبان زد عام شده است.

عملکردها و مواضع ایشان در طول این مدت باعث شده تا بارها روحیه و عملکرد اعتدالی، مردم محور و بیانات ایشان به تیتر اول بزرگ ترین رسانه های خبری استان تبدیل شود.

یاد روزی که ایشان به عنوان پدر معنوی شهرستان به لاهیجان می آمدند، افتادم...استقبال پور شور و کم نظیر مردم و مسئولین از او شاید نویدبخش این روزهای خوب و پر آرامش باوجود موجی از نامهربانی ها و سنگ اندازی ها از سوی برخی از فرصت طلبان بود و امروز باوجود همه مشغله ها بر خود وظیفه دانستم تا به عنوان یک شهروند ضمن نگارش این متن از تمامی زحمات، تلاش ها و حمایت های ایشان تقدیر کنم.

به امید امتداد این آرامش و روزهایی خوب برای عروس شهرهای ایران...

نگاه ایران: انتشار اخبار و یادداشت های دریافتی به معنای تائید محتوای آن نیست و صرفاً جهت انجام رسالت مطبوعاتی و احترام به مخاطبان منتشر می شود.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code