| سه شنبه، 08 آذر 1401
نگاه ایران: ناصر عطایی در تعریف بودجه اذعان داشت: بودجه سالانه شهرداری عبارت است از یک برنامه جامع مالی که در آن کلیه خدمات ، فعالیتها و اقداماتی که باید طی سال مالی انجام شود ، همراه با برآورد مبلغ و میزان مخارج و درآمدهای لازم برای تأمین هزینه انجام آن پیش بینی میشود و پس از تصویب شورای شهر به اجرا در می آید .

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک رشت ، مدیر شهرداری منطقه یک، با تاکید بر اهمیت اساسی بودجه در منابع مالی شهرداری ها تصریح کرد: یکی از مسائل مهم شهرداری در سراسر جهان ایجاد منابع کافی درآمد و تأمین هزینه خدمات شهری است ، این درآمدها ممکن است شامل درآمد از محل منابع داخلی شهرداری – شامل دریافت های مستقیم از عوارض مستغلات و غیر مستغلات و یا درآمد از محل منابع خارجی شامل دریافت های شهرداری از خارج از سازمان شهرداری، مانند عوارض آب و برق و دیگر نیازمندیهای شهری باشد.

وی افزود: جزئیات بودجه سال ۹۷ شهرداری رشت در نوزدهم اسفند ماه ۹۶ در جلسه کمیسیون تلفیق شورای اسلامی بررسی شد.

مهندس عطایی بودجه مناطق پنجگانه شهرداری رشت را در دو بخش درآمدی و هزینه ای تعریف کرد و گفت: بودجه درآمدی شهرداری منطقه یک در سال جدید، ۲۲۷ میلیارد و ۳۱۰ میلیون تومان تعریف شده است.

مدیر منطقه یک شهرداری رشت، با تاکید بر محقق شدن بودجه درآمدی سال ۹۶ بیان داشت: در سالی که گذشت، بودجه درآمدی منطقه یک شهرداری رشت، ۱۷۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده، که با تلاش همکاران در این شهرداری تحقق یافته است.

وی در پایان از زحمات و تمهیدات سازنده اعضای محترم شورای اسلامی شهر ، تدابیر و حمایت های دکتر نصرتی شهردار محترم و همکاران پرتلاش واحدهای شهرداری منطقه یک در تحقق اهداف شهرداری در زمینه توسعه این شهر قدردانی کرد.

 تحقق کامل بودجه ۱۷۱ میلیاردی سال ۹۶ این منطقه 

مهندس ناصر عطایی با اعلام این خبر گفت: سال گذشته بودجه درآمدی شهرداری منطقه یک رشت ۱۷۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده که به طور کامل محقق شده است.

مدیر شهرداری منطقه یک رشت در ادامه تصریح کرد: تلاش همکاران در این مجموعه سبب شد تا علی رغم تمام مشکلات پیش روی شهرداری های کشور، شهرداری منطقه یک رشت موفق به تحقق کامل بودجه شود.

ناصر عطایی با اشاره به ضرورت توجه به تناسب درآمد و هزینه، اظهار داشت: درآمدهای شهرداری منطقه یک در دو بخش داخلی و خارجی تعریف شده بود که با حمایت های دکتر نصرتی شهردار رشت، تدابیر اتخاذ شده از سوی شورای اسلامی شهر رشت و همکاری های صورت گرفته محقق شد.

وی در پایان در خصوص بودجه درآمدی سال ۹۷ نیز اعلام کرد: بودجه سال ۹۷ شهرداری منطقه یک ۲۲۷ میلیارد و ۳۱۰ میلیون تومان پیش بینی شده است که ان شاء الله با تلاش همکاران در سال جدید نیز این بودجه محقق خواهد شد.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code