| دوشنبه، 06 تیر 1401
 معاون امور سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد گیلان خبر داد:
       کد خبر: 165566
نگاه ایران:  معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به حضور شش کار نمایشی از این استان در سی وششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، برنامه اجراهای این گروه ها در جشنواره را اعلام کرد. به گزارش ایلنا، سید امیر مصباح با اشاره به این که شش گروه نمایشی از گیلان در ویترین نمایشی تئاتر فجر کشور حضور خواهند یافت، اظهار کرد: خوشبختانه گیلان از استان هایی است که با تعداد قابل توجهی از آثار نمایشی در این رویداد بین المللی شرکت می کند.

معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان این که سه گروه صحنه ای و سه گروه خیابانی از جمله گروه های حاضر در سی وششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر هستند، تصریح کرد: در بخش صحنه ای، نمایش «تهران زیر بال فرشتگان» نوشته نادر برهانی مرند به کارگردانی اکبر صمدی نیا، ساعت های ۱۶:۳۰ و ۱۹:۳۰ امروز (۱ بهمن) در تالار هنر به روی صحنه می رود.

مصباح ادامه داد: همچنین در این بخش، نمایش های «روایت یک مرگ در خانه.وا.ده» به نویسندگی و کارگردانی وحید درویشی، هفتم بهمن ماه در ساعت های ۱۶:۳۰ و ۱۹:۳۰ در تالار هنر و «خرس و خاستگاری» نوشته آنتوان چخوف، به کارگردانی حسن معجونی، در همان تاریخ و ساعت های ۱۷ و ۲۰ در تماشاخانه ایرانشهر اجرا می شوند.

وی افزود: در بخش تئاتر خیابانی جشنواره نیز، «تر، خشک، تفکیک» به نویسندگی حسن حامد و کارگردانی شیدا خانزاده، ۶ بهمن، ساعت ۱۶:۳۰ در محوطه تئاتر شهر و ۷ بهمن، ساعت های ۱۲:۳۰ در میدان مترو ولی عصر و ۱۶:۳۰ در محوطه خانه هنرمندان ایران اجرا خواهد شد.

معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در ادامه با بیان این که نمایش «گیلدخت» به نویسندگی نگار نادری و کارگردانی آرزو علی پور، ۴ بهمن، ساعت ۱۱ در باغ کتاب و ساعت ۱۶:۳۰ در محوطه تئاتر شهر و ۵ بهمن، ساعت ۱۶ در محوطه خانه هنرمندان ایران اجرا می شود، اضافه کرد: نمایش «یک سوء تفاهم کوچک» به نویسندگی و کارگردانی امیر رجب پور، ۲۹ دی در محوطه تئاتر شهر و ۳۰ دی در باغ کتاب و محوطه خانه هنرمندان ایران اجرا شد.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code