نگاه ایران: استاندار در مراسم کلنگ زنی آغاز عملیات اجرایی پروژه های عمرانی در روستای ملکوت شهرستان املش گفت: در دولت دوازدهم عزم جدی برای حذف محرومیت وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی در این مراسم با تبریک هفته دولت و با اشاره به اینکه در 31 سال قبل با سختی های بسیار در مسیر و نبود وسایل نقلیه به این منطقه آمدم افزود: در آن زمان محرومیت بسیاری در این منطقه مشاهده می شد اما خوشبختانه در حال حاضر به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی آبادانی خوبی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه باید شکرگزار این نعمت ها باشیم خاطرنشان کرد: در ادامه ی اندیشه های والای شهدا، کشور و استان ما هر روز رنگ و بوی حضور شهدای مدافعین حرم و دفاع از مرز به خود می گیرد.

نماینده عالی دولت در گیلان اظهار داشت: در نظامی که تحت زعامت ولایت فقیه و هدایت های رهبر معظم انقلاب رو به جلو گام بر می دارد دولت نیز با علاقمندی در حال خدمت به مردم است.

وی  افزود: عشق و علاقه ی کارگزاران نظام بر این اساس است تا مردم کمال رضایتمندی را از خدمات ارائه شده داشته باشند.

وی اظهار داشت: طی 4 سال گذشته در حوزه ی گازرسانی از 63 درصد سال 92 به بیش از 96 درصد در حال حاضر رسیدیم که شاهد رشد 34 درصدی هستیم و جزء استانهای برتر در این بخش به شمار می رویم.

وی با بیان اینکه هر اقدامی که صورت می گیرد جزء وظایف ماست خاطرنشان کرد: در دولت دوازدهم عزم جدی برای حذف محرومیت وجود دارد.

وی گفت: در بخش آسفالت راه روستایی در سال هایی که با مشکل اعتباری روبرو بودیم از 39 درصد سال 92 به 53 درصد در حال حاضر رسیدیم و بعضاً برخی از راه ها به واسطه ی تردد بسیار در حال آسفالت مجدد هستند.

وی با قدردانی از فرماندهی سپاه قدس استان بواسطه ی همراهی در سازندگی و آبادانی استان افزود: سردار عبداله پور و سپاه استان  برای خدمت به مردم همیشه در کنار ما هستند و تشویق به سازندگی و آبادانی و ایجاد اشتغال می کنند.

وی به ارائه برنامه برای انجام اقدامات موثر در این مناطق با همکاری فرمانداری املش و سپاه اشاره کرد و گفت: در این بخش دهیاران و شوراها کمال همکاری را با سپاه در به ثمر نشستن برنامه های قرارگاه پیشرفت و آبادنی را  داشته باشند.

دکتر نجفی افزود: به مدیریت صندوق کارآفرینی امید استان مأموریت ویژه می دهم تا در کنار برادران سپاه با تعریف روستای بدون بیکار در دهستان سمام  با تسهیلات کم بهره همانند روستاهای اسطلخ جان، حلیمه جان و شیجان اقدام کنند.

وی بر ضرورت استمرار در اجرای پروژه آبیاری قطره ای  تحت فشار در مناطق مختلف تأکید و تصریح کرد: این موضوع جزء آرزوهای دیرینه بنده است که خوشبختانه با قوت و جدیت در حال انجام است.

نماینده عالی دولت در گیلان به زیرسازی مناسب و فنی مسیر منتهی به این دهستان اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به عدم دقت در جانمایی کارخانه سیمان و تخریب جاده توسط تریلی ها آسیب را مردم می بینند و مزایا شامل آنها نمی شود که با پیگیری های مستمر صورت گرفته از طریق بنیاد مستضعفان در حال برطرف کردن آن هستیم.

وی به رونق کشت محصولاتی همچون فندق، گل گاوزبان و زعفران در این مناطق اشاره کرد و گفت: در این مسیر باید اقدامات موثر از سوی جهاد کشاورزی، صنعت،معدن و تجارت و فرمانداری انجام گیرد و آمادگی داریم به منظور افزایش تولید و استفاده از فرآوری روز با فناوری نوین از تسهیلات ارزان قیمت بهره مند شوند.

استاندار گیلان به پیگیری های موثر صورت گرفته در پرداخت به موقع قیمت برگ سبز چای اشاره و خاطرنشان کرد: تاکنون در بخش چای بیش از 67.5 درصد قیمت برگ سبز چای پرداخت شده اما با سختی و علاقه ای که تولیدکنندگان اقدام به تولید برگ سبز چای می کنند آنطور که انتظار است به موقع پرداخت ها صورت نمی گیرد که پیگیر هستیم.

وی بر لزوم رفع مشکلات ارتقاءحوزه های ICT، مخابرات و اینترنت و تحت پوشش قرار گرفتن این مناطق توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تأکید و تصریح کرد: کمیته های مربوطه برای رفع مشکلات منطقه توسط معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تشکیل و فعال می شود.

دکتر نجفی اظهار داشت: با جدیت تمام اهتمام خود را برای هدایت اعتبارات ملی، استانی و شهرستانی برای رفع مشکلات جوانان استان به کار خواهیم گرفت.

وی خاطرنشان کرد: از تمامی فرصت های موجود از جمله گردشگری، تفریحی، صنایع دستی و فرش بافی برای جوانان این منطقه باید استفاده کنیم تا جوانان برای اشتغال به خارج از روستا مراجعه نکنند.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code