| شنبه، 05 آذر 1401

نگاه ایران: سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: اوایل هفته پیش رو ، شاهد کاهش دما و رگبار باران در استان خواهیم بود.

مازیار غلامی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نقشه های هواشناسی نشان دهنده نفوذ هوای به نسبت ناپایدار به منطقه و شمالی شدن جریانات از اواخر وقت امروز (جمعه) است و بر این اساس، طی شنبه و یکشنبه شرایط برای افزایش ابر ، کاهش نسبی دما، رگبار باران ، وزش باد و نیز احتمال رعد و برق مهیاست.

وی ادامه داد: با توجه به ماهیت بارش های رگباری ، بارش گاهی به صورت محلی در بعضی نقاط استان گیلان به ویژه نواحی شرقی و مرکزی شدید پیش بینی می شود و طی این مدت کاهش دما در سطح استان سه تا شش درجه سلسیوس پیش بینی می شود. غلامی بیان کرد: با توجه به این امر ، به شالیکارانی که محصول خود را درو کرده اند توصیه می شود نسبت به جمع آوری آن تا عصر جمعه اقدام کنند و به مسافران نیز توصیه می شود از استقرار در حاشیه رودخانه ها خودداری کنند. سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان خاطرنشان کرد: آسمان امروز گیلان ، صاف تا قسمتی ابری است و به تدریج شاهد افزایش ابر خواهیم بود.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code