| جمعه، 02 مهر 1400
استاندار گیلان در نشست با خانواده بزرگ سازمان تبلیغات اسلامی استان؛
       کد خبر: 122465

نگاه ایران: استاندار گیلان در نشست صمیمی با خانواده بزرگ سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان گفت : با یاری دادن  دولت برآمده از انتخابات دست در دست هم برای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر نجفی در این نشست که به مناسبت یکم تیر ماه؛ سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی به فرمان امام خمینی (ره) برگزار شد، با اشاره به اهمیت جایگاه سازمان تبلیغات اسلامی و نقش موثر علما و روحانیون در این حوزه خطیر، خاطر نشان کرد : به همان اندازه که آموزش قرآن اهمیت دارد، تدبر در آیات قرآنی و مفاهیم قرآنی نیز اهمیت دارد واستفاده از مفاهیم قرآنی در زندگی امری ضروری است.

وی با بیان اینکه توفیق در زندگی خانوادگی، اجتماعی و فرهنگی با درک مفاهیم قرآنی مهیا خواهد شدادامه داد : این مفاهیم قرآنی را می بایست هم در زندگی شخصی و هم در زندگی اجتماعی خود با مردم جاری کنیم.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به فرمان  امام خمینی (ره) در خصوص تشکیل این سازمان و نگاه امروز رهبری معظم انقلاب که برآمده از همان دیدگاه انقلابی امام (ره) بود، نقش بی بدیل این سازمان را این گونه ای توصیف کرد که باتوجه به نیاز اساسی نظام اسلامی به وحدت میان امت، از این بستر می توان به تقویت وحدت و همبستگی مردم و حاکمیت بهره قابل ملاحظه ای برد.

وی گفت : سازمان تبلیغات اسلامی طی سال های گذشته برونداد مثبتی از خود به نمایش گذاشته است که البته جزء وظایف این سازمان محسوب می گردد.

وی با تشکر از تلاش ها و اقدامات سازمان در گیلان، به شرایط حساس جامعه اشاره کرد و گفت : هدایت و راهبری در خصوص ترویج مفاهیم تبلیغی با شما و همیاری و همفکری با ما؛ امروز فضای صمیمی در استان حاکم و نیاز است به همین صورت ادامه پیدا کند.

استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنانش به توطئه ی استکبار جهانی جهت تخریب و تضعیف چهره و توان نظام اسلامی ایران اشاره کرد و عنوان داشت : وحدت و یکپارچگی در این بزنگاه ها می تواند برهم زننده ی تمام توطئه ها و دسیسه های دشمن باشد و لازم است همواره این وحدت حفظ شود.

وی قدرت ایمان و تکیه بر آموزه های دینی و همچنین وحدت با بهره گیری از مفاهیم قرآنی رمز موفقیت ملت ایران در برابر هجمه ها و تهدیدات دشمنان است و  تأکید کرد : این فضا سبب می شود دشمنان کشور پای خود را جلوتر نگذارند و پا پس کشیده و صدای ملت همیشه قهرمان ایران اسلامی را رساتر از همیشه بشنوند و پیام را به روشنی دریافت کنند.

دکتر نجفی تأکید کرد : شایسته است از تریبون ها به درستی و در جهت تحکیم وحدت استفاده کرد؛ نه اینکه کار کردن را سخت کنیم.

وی ادامه داد : انتخابات مهمی را پشت سر گذاشتیم؛ فارغ از نتیجه ای که حاصل شد، ضرورت دارد با پذیرش آنچه برآمده از رأی و انتخاب مردم است، پیشرفت ها و موفقیت های دولت در چهار سال گذشته را به خوبی ببینیم و دست در دست هم برای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش کنیم.

نماینده عالی دولت در استان گیلان در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت افزایش روحانیون جهت اعزام به روستاهای مختلف استان حتی روستاهای دور دست اشاره کرد و اظهار داشت : تمام تلاشم را جهت به کارگیری و بهره مندی از حضور حداکثری علما و روحانیون در شهرها و روستاها به کار خواهم بست.

در پایان این نشست از برگزیدگان این حوزه تجلیل و قدردانی به عمل امد.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code