| سه شنبه، 07 تیر 1401
نگاه ایران: عضو هیات رئیسه فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سطح مناظره های انتخاباتی عنوان کرد: با توجه به بدهی دولت، وعده افزایش یارانه نقدی از سوی کاندیدای ریاست جمهوری غیر منطقی است.
مهرداد لاهوتی در گفت و گو با خانه ملت، با انتقاد از وعده های انتخاباتی از جمله افزایش یارانه نقدی، عنوان کرد: چنین وعده های غیر عملی در گام اول به ضرر کاندیدای مطرح کننده است، چرا که با توجه به شرایط اقتصادی چنین وعده ای هرگز قابلیت اجرایی ندارد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد:تلاش مجلس بر این است که یارانه نقدی به دهک های درآمدی پایین پرداخت شود و به مرور زمان دهک ها بالا یارانه دریافت نکنند، هدف از اجرا این قانون کاهش میزان مصرف انرژی بود.

وی گفت: در شرایطی که به دنبال قطع یارانه اقشار پر درآمد هستیم طرح افزایش یارانه نقدی از سوی کاندیداها وعده غیر منطقی و غیر عملی است.

این نماینده مجلس با انتقاد از سطح مناظره ها و بحث های انتخاباتی در بین کاندیداهای ریاست جمهوری عنوان کرد: طرح چنین مسائلی در ایام انتخابات، نشان می دهد چرا افراد عادی جامعه در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کاندیداتوری کردند، وقتی این افراد حل مشکلات کشور را با پرداخت پول و یارانه می بینند، افراد عادی نیز خود را در سطح ریاست جمهوری می دانند.

لاهوتی با بیان اینکه برای پیشرفت کشور باید راه حلی جز پرداخت یارانه در نظر گرفت، گفت: این اینکه مردم را حقوق بگیرد دولت کنیم، کار درستی نیست و از عهده هر فردی بر می آید، این در حالی است که انتظار داریم افرادی روی کار بیایند که کشور را از زیر بار بدهی نجات دهد.

این نماینده مجلس عنوان کرد: در حال حاضر کشور هزار و صد هزار میلیارد تومان بدهی دارد و برای افتتاح 5 هزار پروژه به هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد در چنین شرایطی وعده افزایش یارانه به حل مشکلات کمک نمی کند.

وی گفت: از سوی دیگر در شرایطی قرار داریم که شرایط اقتصادی راه گشای مسائل سیاسی است و ما در فضای سیاست بین المللی تا نیمه راه حرکت کرده ایم و باید فردی روی کار بیاید که بتواند در فضای بین المللی نیز گام هایی بردارد، در این وضعیت انتظار داریم کاندیداها با جدیت بیشتری به طرح مسائل کشور نگاه کنند.

عضو هیات رئیسه فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کشور با مشکلاتی چون فقر، بیکاری، آسیب های اجتماعی و غیره مواجه است، بنابراین کاندیداها از برنامه های خود برای حل این مسائل دفاع کنند.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code