| شنبه، 12 آذر 1401
استاندار در مراسم رژه مشترک نیروهای مسلح:
       کد خبر: 106811

نگاه ایران: استاندار گیلان در مراسم رژه مشترک نیروهای مسلح به مناسبت بزرگداشت روز ارتش با اشاره  افزایش 145 درصدی بودجه بخش دفاعی در دولت یازدهم  گفت : دولت یازدهم بیشترین حمایتها را برای تقویت بنیه دفاعی کشور انجام داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان دکتر محمد علی نجفی در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام ارتش با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب، به عنوان مشوق اصلی، برای رسیدن به خودکفایی و پایداری در مسیر،  مقاومت و ایستادگی هستند افزود : دولت یازدهم بیشترین حمایتها را برای تقویت بنیه دفاعی کشور انجام داده است.

وی از افزایش بودجه مربوط به نیروهای مسلح و وزارت دفاع در سال 95 در حدود 77 درصد نسبت به سال 92 و در بخش بنیه دفاعی، 145 درصد خبر داد و افزود : این در حالی است که سهم بخش دفاعی از بودجه عمومی کشور، تا سال 92، 6 درصد از کل بودجه بوده و این رقم امروز به 9 درصد افزایش یافته است.

استاندار گیلان  با بیان اینکه ظرفیت تولید سازمان های صنعتی و دفاعی، 148 درصد و صادرات بخش دفاعی 227 درصد رشد داشته است افزود : دولت در حمایت از نیروهای مسلح در حد توان خود، تلاش کرده است .

دکتر نجفی گفت : با وجود فشارهای فراوان خارجی سامانه پدافندی اس300 در دولت یازدهم در اختیار مردم و نیروهای مسلح قرار گرفت و این افتخاری برای دولت و کمکی به نیروهای مسلح کشور است.

استاندار گیلان  با بیان اینکه بی تردید ارتقاء روزافزون آمادگی های دفاعی ، تسلیحاتی و خودکفایی نسبت به پیشرفته ترین تجهیزات در ارتش جمهوری اسلامی برکسی پوشیده نیست افزود : کشور ما قربانی تجاوز ناجوانمردانه شده است  و از هیچ کس برای تقویت نیروهای مسلح و ساخت موشک و هواپیما اجازه نمی گیرد .

دکتر نجفی ارتش جمهوری اسلامی ایران را مایع ثبات امنیت و آرامش در منطقه دانست و گفت : تقویت بنیه دفاعی نیروهای مسلح ایران، تنها برای دفاع از کشورمان است و هیچ وقت علیه کشور دیگری بکار گرفته نخواهد شد.

وی با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران به رسالت خود عمل کرده است اظهار داشت: بیست و نهم فروردین ماه، تجلی ایستادگی ارتش به پای انقلاب ، پایبندی به تعهدات و موازین دینی در خدمت به آرمان های مردم و نشانگر رشادت های این نیرو  در روزهای شور ، حماسه و سرنوشت است .

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code