| شنبه، 12 آذر 1401
نگاه ایران: ساخت نخستین شهرک پرورش ماهیان خاویاری کشور باحضور استاندار گیلان در خطبه سرای تالش آغاز  شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمد علی نجفی عصر یکشنبه در محل احداث شهرک پرورش ماهیان خاویاری منطقه خطبه سرا تالش، به تلاش دولت برای افزایش تولید و اشتغال و صادرات کشور اشاره و اظهار کرد: اهمیت ماهیان خاویاری که از جمله تاثیرات مثبت آن ورود حجم زیادی ارز به کشور است، بر کسی پوشیده نیست.

دکتر نجفی به اجلاس منطقه ای کنوانسیون تهران که با حضور نمایندگان کشورهای حاشیه دریای خزر، صبح امروز در محل هتل سفیدکنار انزلی برگزار شد(اینجا بخوانید)، اشاره و خاطرنشان کرد: در این نشست پیرامون مسائل مختلف نظیر خطرات زیست محیطی محتمل برای دریای خزر از جمله تاثیر ضایعات نفتی بر إخایر ماهیان استخوانی و خاویاری و راه های مقابله با این پدیده مضر بحث و تبادل نظر شد.

نماینده عالی دولت در استان گیلان استفاده از تمامی فرصت های موجود برای اشتغال زایی را امری مهم توصیف کرد و گفت: منطقه تالش به واسطه ظرفیتها و موهبت های خدادادی فراوانی که دارد، شرایط خوبی برای تحقق این شرایط را دارد.

وی ادامه داد: توصیه من به مسئولین شهرستان این است که موارد را پیگیری کنند و ما نیز یقینا همراه و همگام با شما کمک رسان خواهیم بود.

گفتنی است ساخت فاز نخست شهرک ماهیان خاویاری تالش در زمینی به مساحت ۵هکتار با سرمایه گذاری 20 میلیارد تومانی بخش خصوصی  در مدت 6 ماه  با اشتغالزایی 60 نفر راه انداری می شود

این شهرک ظرفیت تولید ۲۵۰تن گوشت ماهیان خاویاری و 20 تن خاویار با استفاده از آب دریا را دارد .

همچنین مرحله دوم ساخت این شهرک پس از بهره برداری از مرحله نخست در زمینی به وسعت 10هکتار آغاز می شود.

بازدید استاندار گیلان از مراحل ساخت کنارگذر تالش و پل آبنمای داخل شهر

استاندار گیلان  در بازدید از مراحل ساخت کنارگذر تالش و پل آبنمای داخل شهر بر انجام تمهیدات مناسب برای تکمیل کنارگذر تالش تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی عصر امروز در این  بازدید به تملک 500 متر از زمین مربوط به کمربندی شهر اشاره کرد و افزود: به یاری خداوند در سال جاری مراحل ساخت و تکمیل این پروژه گام به گام صورت خواهد پذیرفت و جهت رفع خطر از پل  آبنمای شهر نیز اقدام لازم را انجام خواهیم داد.

استاندار گیلان افزود: امیدواریم امسال با اختصاص اعتبار مناسب شاهد پیشرفت خوب کنارگذر تالش باشیم.

بهره برداری از مسکن مهر معلولین با حضور استاندار گیلان در تالش

48 واحد مسکونی عصر امروز با حضور استاندار گیلان  به معلولان و مددجویان بهزیستی تالش واگذار شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان برای ساخت این واحدهای مسکونی75 متری  که در مجمتع مسکن مهر192 واحدی  معلولین تالش قرار دارد  ۳میلیارد تومان هزینه شده است.

دولت علاوه بر پرداخت تسهیلات کم بهره برای ساخت این واحدهای مسکونی ،به ازای هر واحد نیز 6 میلیون تومان کمک بلاعوض کرده است.

به گفته مدیرکل بهزیستی گیلان 48 واحد دیگر از این مجموعه تا ماه آینده واگذار می شود و واحدهای مسکونی باقی مانده نیز بیش از 95 درصد پیشرفت کار دارند.

دکتر نجفی استاندار گیلان در مراسم افتتاح مسکن مهر معلولین که عصر امروز در تالش برگزار شد  با اشاره به بهره برداری از فازهای 17 و 18، 19 و 20و 21 و طرح توسعه لایه نفتی میدان گازی پارس جنوبی اظهار کرد: بیگانگانی که با زبان زور و تهدید می خواستند اراده خودشان را به ملت ایران تحمیل کنند و فروش نفت ایران را به 200 هزار بشکه در روز دربرابر دارو و غذا برسانند، امروز به برکت برجام و توفیقات آن، شاهد شکست ترفند خود هستند و امروز همه آن ترفند ها با تدبیر ملت و دولت مردمی و حمایت رهبری شکست خورد.

وی افزود : امروز موفقیت های بزرگ برای دولت تدبیر امید وملت ایران حاصل شده است  ودولت دکتر روحانی توانست  تولید و صادرات نفت را به بیش از 2برابر برساند و برای اولین بار در تاریخ است که برداشت ایران از پارس جنوبی بیشتر از کشور قطر است.

استاندار گیلان در این خصوص اضافه کرد: حق مردم را باید گرفت که خوشبختانه دولت تدبیر و امید در این خصوص بخوبی عمل کرده است.

دکتر نجفی تصریح کرد: امروز بعد از 44 سال ادعا می کنیم که صادرات غیر نفتی ما از واردات پیشی گرفته است.

وی ادامه داد: در بخشهای دیگر همچون طرح تحول سلامت نیز واقعا تحول بزرگی درکشور رخ داده است و غالب هزینه های کمیته امداد نیز به دوش دولت است که البته دولت خود را در این خصوص موظف می داند.

دکتر نجفی به دورانی که مردم بایستی با مبالغ هنگفت هزینه درمان را  در بیمارستانها  تامین می کردند اشاره کرد و افزود:  خوشبختانه امروز مردم با کمترین هزینه مشکلات بهداشت و درمان خود را رفع می کنند و گاها در مواقعی نیز بعضی از درمان ها بصورت رایگان صورت می گردد که این از توفیقات بزرگ دولت تدبیر و امید است.

استاندار گیلان با بیان اینکه در حوزه گازرسانی در تالش ۴ درصد از متوسط کشوری بالاتر هستیم، اضافه کرد: در حوزه عملکرد سازمان بهزیستی در شهرستان نیز شاهد اتفاقات خوبی بودیم واینها تلاش ونگاه دولت تدبیر وامید را نشان می دهد.

دکتر نجفی با بیان اینکه مردمان خوب و با فرهنگ تالش شایسته خدمات بیش از این هستند، افزود: در صدد هستیم مشکلات تالش را حل کنیم.

وی به مشکل کمربندی و پل بزرگ تالش که شهرستان را با ترافیک شدید مواجه می کنند اشاره کرد و گفت:همه این مسائل بایستی حل شود و تلاش می کنیم با بهبود اوضاع اعتباری این دو مسئله را حل کنیم.

وی به سخنان امام راحل (ره)  و رهبرمعظم انقلاب  نیز اشاره کرد و گفت: در توصیه هر دو بزرگوار، بیان خدمات دولت به مردم، بطور شفاف و صریح دیده می شود؛ اینکه در تریبون ها تخریب کنیم و بخواهیم مردم را ناامید کنیم  صحیح نیست؛ به مردم دروغ نگوییم و با مردم عزیزمان صادق باشیم.

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه سیاست دولت، حمایت از سرمایه گذاران برای ایجاد اشتغال و رونق تولید است، توجه به احیای ظرفیت های اقتصادی را در راستای عمل به اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبر معظم انقلاب اسلامی دانست.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code