| شنبه، 28 فروردین 1400

نگاه ایران به نقل از فارس: ساختمان های مسکونی و تجاری با طبقات زیاد و بدون حفاظ که به دلیل ورشکستگی مالک ساختمان یا در اثر صدور اخطاریه از سوی شهرداری ها به صورت نیمه کاره در نقاط مختلف شهر رها شده اند.

پرت شدن از ساختمان، ریزش مصالح ساختمانی بر سر رهگذران و بلاتکلیف بودن وضعیت ساخت وساز از جمله تبعات منفی ساختمان های نیمه کاره و رها شده در سطح شهر و حومه هستند که به دلیل باز بودن و نداشتن حفاظ، چنین ساختمان هایی به محل بازی و تجمع دانش آموزان و کودکان تبدیل می شوند.

صبح روز گذشته یکی از دانش آموزان پایه هشتم مدرسه جعفرنژاد آستارا واقع در کوی نجاتی خیابان حکیم نظامی غربی در پی فرار از مدرسه از طبقه پنج یکی از همین ساختمان های نیمه کاره و بلاتکلیف تعادل خود را از دست داد و با سر به جایگاه آسانسور ساختمان سقوط کرد که موجب از دست دادن هوشیاری او شد.

درصد امید پزشکان نسبت به بازگشت سطح هوشیاری دانش آموز حادثه دیده بسیار پایین بوده و مدیر آموزش و پرورش آستارا بلافاصله پس از اطلاع از حادثه مذکور با حضور در اورژانس این شهرستان و بیمارستان پورسینای رشت به طور مرتب پیگیر احوال دانش آموز حادثه دیده است.

خروج بدون اجازه دانش آموز از مدرسه و سقوط از یک ساختمان نیمه کاره

مدیر اداره آموزش و پرورش آستارا با ابراز تأسف از وقوع چنین حادثه ای برای یکی از دانش آموزان مدارس این شهرستان در ایام پایانی سال اظهار کرد: دانش آموز حادثه دیده بدون اجازه از عوامل مدرسه در تک زنگ دوم و هنگام جابه جایی معلم در ساعت 10.30 روز گذشته به تنهایی از مدرسه خارج شد.

سید سجاد موسوی با بیان اینکه عوامل اجرایی مدرسه پس از اطلاع از خروج بدون اجازه دانش آموز از مدرسه مراتب را از طریق تماس به اطلاع اولیای دانش آموز می رسانند، تصریح کرد: حادثه مذکور یک ربع پس از خروج دانش آموز از مدرسه و حضور در طبقه پنج ساختمان نیمه کاره در مسیر مدرسه رخ می دهد.

وی با اشاره به اینکه دانش آموز حادثه دیده پس از درمان اولیه در اورژانس آستارا بلافاصله با آمبولانس به بیمارستان پورسینای رشت منتقل می شود، گفت: دانش آموز حادثه دیده اکنون در کما است و امیدواریم با لطف خدا و دعای مردم این دانش آموز هر چه سریع تر بهبود یابد و به آغوش گرم خانواده و مدرسه بازگردد.

عکس سلفی دانش آموزان در ساختمان های نیمه کاره آستارا

امید بهار زاده از ساکنان کوی نجاتی، اسم مالک ساختمان ۹ طبقه واقع در کوی نجاتی خیابان حکیم نظامی غربی در مسیر مدرسه متوسطه دوره اول جعفرنژاد را «قاسم خ» عنوان کرد و یادآور شد: این ساختمان بیش از ۱۰ سال به صورت نیمه کاره رها شده و گویا شهرداری حکم تخریب آن را نیز صادر کرده بود.

وی ساختمان مذکور را با طبقاتی اضافی، باز و بودن حفاظ دانست و متذکر شد: بیشتر دانش آموزان مدارس ابتدایی شهید آیت الله مدنی، متوسطه دوره اول جعفرنژاد و متوسطه دوره دوم امام علی(ع) که در کوی نجاتی واقع شده اند پس از تعطیلی مدرسه و عصرها برای گرفتن عکس سلفی به این ساختمان رفت و آمد دارند.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code