| چهارشنبه، 28 مهر 1400
معاون امور اقتصادی استاندار گیلان:
       کد خبر: 98345

نگاه ایران: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان گفت : قیمت کالاهای اساسی بصورت روزانه رصد می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان ، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار  در نشست مشترک ستاد تنظیم بازار و کمیسیون تعزیرات استان با بیان اینکه قیمت ها کالاهای اساسی در آستانه عید نوروز باید روزانه توسط دستگاه ها رصد و کنترل شود گفت : مهار تورم افسار گسیخته، یکی از مهمترین اقدامات دولت تدبیر و امید بوده است که تأثیر بسزایی در زندگی و معیشت همه مردم علی الخصوص اقشار کم بضاعت و آسیب پذیر دارد .

محمد حسین اصغریان گفت : دبیرخانه ستاد تنظیم بازار، مستقر در سازمان جهاد کشاورزی می بایست برنامه مدونی برای کنترل و  مقابله با افزایش قیمتها در نوروز  تنظیم نماید تا در صورت برهم خوردن تعادل موجود در بازار از ابراز حاکمیتی استفاده نماییم.

معاون اقتصادی استاندار خاطر نشان کرد : خوشبختانه در حال حاضر ذخیره کافی مرغ منجمد، گوشت منجمد، میوه شب عید، شکر، برنج در استان وجود دارد و نگرانی خاصی برای تأمین ارزاق عمومی مردم در آستانه نوروز نداریم.

وی افزود : در حال حاضر بالغ بر 1200 تن میوه برای توزیع با قیمت های تعادلی در اختیار شبکه تعاون روستایی استان قرار دارد که به موقع توزیع خواهد شد.

وی با بیان اینکه توزیع مرغ منجمد نیز باید به گونه ای صورت گیرد که منافع تولید کننده و مصرف کننده همزمان رعایت گردد تصریح کرد : توزیع مرغ منجمد براساس برنامه تنظیمی سازمان جهاد کشاورزی و در صورت افزایش قیمت مرغ گرم صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به نقش نمایشگاه های بهاره در تعادل قیمت ها خواستار حضور اصناف استان و عرضه محصولات تولیدی داخل با قیمت های تعادلی در این نمایشگاه ها شد.

سی امین ستاد تنظیم بازار استان با محوریت رصد بازار کالایی در آستانه نوروز و طرح های نظارتی با 6 مصوبه به کار خود پایان داد.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code