| چهارشنبه، 05 آبان 1400

نگاه ایران: استاندار گیلان محور توسعه استان در سال 1396 را گردشگری عنوان و تاکید کرد: اگر گردشگری را رونق ببخشیم، بیکاری در استان وجود نخواهد داشت.

محمدعلی نجفی عصر چهارشنبه در کارگروه تخصصی گردشگری گیلان که در رشت برگزار شد، بیان کرد: گردشگری سالم و حلال از ادبیات امروز است و مقوله ای است که از طریق آن می توان توسعه گردشگری استان را رونق بخشید.

وی اظهار کرد: با وجود 71 منطقه نمونه گردشگری، امکانات فراهم است و تنها نیازمند تعامل ، مدیریت و برنامه ریزی هستیم.

نجفی مشکلات زیست محیطی و منابع طبیعی را دو مشکل بارز استان توصیف کرد و افزود: متاسفانه محیط زیست سرزمینمان را با امکانات و ابزار جهانی وفق نداده ایم و فاقد سواد کافی استفاده از ابزار هستیم.

وی با بیان اینکه می بایست دانش خود را افزایش دهیم، گفت: هتل ها و رستوران های عظیم در همه جای دنیا کنار دریاها ایجاد می شوند اما ما چون فاقد سواد کافی استفاده از ابزار و امکانات هستیم، از این موضوع بی بهره ایم.

نجفی با بیان اینکه گیلان در بخش صنعت و کشاورزی با اتفاقات خوبی روبه رو بوده، ادامه داد: در سال جاری، اقدامات ارزشمندی از سوی دولت تدبیر و امید انجام شد و در بخش تسهیلات موفقیت های مطلوبی حاصل شده که تلاش می کنیم این سهم افزایش یابد.

وی بیان کرد: حرکت استان در بخش صنعت و کشاورزی نمی تواند فراگیر باشد و باید در بخش کشاورزی، به فنآوری های روز و دانش بنیان روی آوریم و تلاش کنیم تولید در این بخش افزایش یابد.

نجفی با تاکید بر این موضوع که در استان، از دیرباز با مشکل زمین مواجه بوده ایم، گفت: ناچاریم برای توسعه به بخش های دیگر رجوع کنیم.

وی وضعیت منابع انرژی استان همچون آب ، برق و گاز را به لحاظ سرمایه گذاری خوب توصیف کرد و گفت البته مشکلات داخلی در این موارد وجود دارد که در حال پیگیری هستیم اما به لحاظ سرمایه گذاری مطلوب است.

وی از همه مسئولان اجرایی استان خواست در راستای توسعه گردشگری استان، همدل و همگام باشند.

در نوروز گذشته (1395) شش میلیون و 176 هزار و 846 نفر شب اقامت گردشگران داخلی و خارجی در استان ثبت شد. در نوروز 96 نیز افزون بر 25 هزار و 500 تخت و یک هزار و 280 مسافرکاشانه آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزی گیلان هستند.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code