| شنبه، 13 آذر 1400

نگاه ایران:یک رفتگر چینی در سی سال گذشته توانسته مبلغ ۲۵ هزار دلار برای ۳۷ کودک خیابانی خرج کند که بتوانند به مدرسه بروند.

 ژائو یونگجیو ۵۶ سال سن دارد و به تازگی مشخص شده که در سه دهه گذشته او با بخشیدن مبلغی پول به صندوق آموزش و پرورش توانسته هزینه تحصیل ۳۷۷ دانش آموز را ایجاد کند. این خبر در رسانه های چینی بازتاب زیادی داشته است و برای همه سوال شده که چطور کسی که درآمد زیادی هم ندارد، توانسته چنین کاری انجام دهد.
او هر روز کارش را از ۴:۳۰ صبح آغاز می کند و تا ساعت ۹ شب بیرون از خانه است، درآمد ماهیانه او ۳۵۰ دلار (با در نظر گرفتن دلار ۳۸۰۰ تومانی، یک میلیون ۳۰۰ هزار تومان) است و با اینکه همین مقدار برای یک زندگی معمولی کم به نظر می رسد، اما او توانسته با مدیریت هزینه های خودش هر ماه مبلغی را برای بچه ها کنار بگذارد تا آن هایی که توانایی پرداخت هزینه های مدارس را ندارند، بتوانند تحصیل کنند. ژائو در گفت و گو با روزنامه چینی گفته که خودش دوران کودکی سختی داشته و چون پدر و مادرش را از دست داده بود، بسیار تنها بوده و همسایه ها به او کمک کردند تا از پس مخارج اولیه زندگی بربیاید. به همین دلیل او تصمیم گرفته زندگی خودش را وقف دیگران کند. او حتی حاضر شده محل زندگی اش را بفروشد و در مکان کوچکتری زندگی کند، اما هزینه این بچه ها را بپردازد و خیالش از بابت مدرسه رفتن آن ها راحت باشد.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code