| شنبه، 09 مهر 1401

نگاه ایران: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان گفت : 30 میلیارد تومان از 70 میلیارد تومان اختصاص یافته در بخش مدیریت بحران مربوط به مطالبات پره های صیادی است و 40 میلیارد تومان دیگر نیز تخصیص نیافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان حجت شعبان پور درخصوص آخرین وضعیت اختصاص 70 میلیارد تومان به اداره کل مدیریت بحران استانداری گفت:  30 میلیارد تومان از این اعتبارات از مصوبات سفر دکتر روحانی برای پرداخت مطالبات چندین ساله صیادان است و ستاد مدیریت بحران نمی تواند این اعتبار در بخش های دیگر خسارت دیده ی استان هزینه کند.

وی گفت : مبلغ 40 میلیارد تومان دیگر نیز که ابلاغ شده هنوز تخصیص داده نشده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با بیان اینکه امسال نقدینگی برای جبران خسارتها به استان گیلان پرداخت نشده است گفت : انتظار داریم تا پایان سال تخصیص لازم انجام شود تا بتوانیم خسارت های گذشته را جبران کنیم.

حجت شعبان پور گفت : به دلیل بروز بلایای طبیعی و حوادث پیش بینی نشده در سال 95، زیر ساخت های استان آسیب جدی دیده است اما بدلیل عدم تخصیص اعتبارات سارمان مدیریت بحران نتوانستیم این زیر ساخت ها را به خوبی ترمیم کنیم.

وی با اشاره به اینکه در چند سال اخیر زیر ساخت های استان در حوادث مختلف بیش از 300 میلیارد تومان خسارت دیده است گفت : در صورت اینکه 40 میلیارد تومان بصورت کامل نیز تخصیص یابد در مقابل حجم خسارت ها مبلغ کمتری است وانتظار داریم مبالغ تاخصیص یافته برای بازسازی تاسیسات زیربنایی و سایر بخشهای خسارت دیده افزایش یابد.

معاون استاندار گیلان با اشاره به اینکه  برف روزهای 13 و 14 بهمن  به 9 شهر و 800 روستای گیلان 159 میلیاردو 600 میلیون تومان خسارت وارد کردگفت : خسارت برف پایان بهمن نیز به زودی اعلام می شود

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code