شنبه، 10 خرداد 1399 | 2020 Saturday 30 ,May  
نگاه ایران: محمدعلی نجفی ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان با اشاره به بی معرفتی های صورت گرفته در جریان برف اخیر در استان اظهار کرد: روز دوم بارش برف از شرکت سهامی توزیع نیروی برق گیلان بازدید کردم.وی به واژگونی تیرهای برق در اثر بارش برف اخیر در گیلان اشاره کرد و افزود: بعضی از تیرهای نصب شده در استان مربوط به فعالیت جهاد سازندگی است، قدمت بیشتر آنها به بیش از ۳۵ سال می رسد و ۱۵ سال از عمر مفید آنها گذشته است. استاندار گیلان، بارش برف اخیر را مانند برف سال ۸۳ سنگین خواند و بیان کرد: در ماه های آینده کارنامه سازندگی در استان را ارائه می کنم. نجفی با بیان اینکه عده ای در سفیدی برف سیاهی می بینند، تصریح کرد: برخی در بحران برف حتی یک روز کار نکردند اما ما انتظار داریم در بازسازی گام بردارند. وی در ادامه بر فعالیت بیشتر کمیته های ۷گانه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان تأکید کرد و گفت: نیاز داریم فرزندان مان رشادت ها و قهرمانی هایی که قهرمانان ماندگار جامعه انجام دادند در صحنه عمل مشاهده کنند. استاندار گیلان با اشاره به تلاش آموزش و پرورش در اعزام دانش آموزان به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: فرمانداران در اعزام کاروان راهیان نور بسیار فعال هستند. نجفی، خواستار دقت در اعزام کاروان راهیان نور از گیلان شد و اظهار کرد: اعزام راهیان نور باید با لحاظ کردن شرایط ایمنی در سفر انجام شود. وی همچنین بر اجرای برنامه های ماندگار برای شهدا در گیلان تأکید کرد و یادآور شد: دقت شود حریم شهدا را جناحی نکنیم. استاندار گیلان با بیان اینکه برخی از مراسم شهدا توسط برخی از سخنرانان سخیف برگزار می شود، تصریح کرد: اگر فعالیتی می خواهد ماندگار بماند باید آیندگان بگویند جناحی نبوده است. نجفی اضافه کرد: اگر اشکی که از دل برای شهدا بر می آید با معیارهای سیاسی و جناحی هرگز عوض نمی شود. وی، احداث پارک موزه دفاع مقدس در گیلان را حائز اهمیت خواند و بیان کرد: دستگاه های مربوطه گردشگری، جهاد کشاورزی و … باید در امر مذکور کمک کنند. استاندار گیلان با اشاره به اینکه پارک موزه دفاع مقدس از ظرفیت بالایی برخوردار است، متذکر شد: دانشگاه گیلان از ظرفیت بسیاری برخوردار است و در زمینه مذکور باید از این ظرفیت استفاده شود.
چهارشنبه این هفته یک گیلانی به عنوان مدیرکل راهداری معارفه می شود
همچنین استاندار گیلان از معرفی یک نفر گیلانی به عنوان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای این استان در چهارشنبه هفته جاری خبر داد.

وی، معرفی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان را با حضور داود کشاورزیان رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای عنوان کرد و گفت: یک نفر گیلانی به عنوان مدیرکل جدید اداره مذکور معرفی می شود.

پیش بینی می شود محمدرضا نازک کار مدیر ساخت و توسعه راه های اداره کل راه و شهرسازی گیلان به عنوان مدیر جدید اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان معرفی شود

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code