| سه شنبه، 19 اسفند 1399

نگاه ایران: سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از بارش باران در جلگه و برف در ارتفاعات و دامنه های استان از عصر امروز (چهارشنبه) خبر داد.

 مازیار غلامی روز چهارشنبه بیان کرد: نقشه های هواشناسی نشان دهنده نفوذ توده هوای سرد و بارش زا از عصر امروز به منطقه است و این سامانه ناپایدار طی عصر و شب فردا و نیز جمعه، تقویت شده و سبب بارش باران و بارش برف در ارتفاعات و دامنه ها، مه آلود بودن هوا، وزش باد و کاهش دما خواهد شد.

وی ادامه داد: طی این مدت، دریا نیز مواج بوده و برای فعالیت های مرتبط نامناسب است ضمن آنکه با توجه به پیش بینی بارش برف در محورهای کوهستانی، به رانندگان توصیه می شود که علاوه بر همراه داشتن زنجیر چرخ، به تجهیزات زمستانه مجهز باشند.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان، آسمان امروز استان را کمی ابری تا نیمه ابری، طی بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد، بارش پراکنده عنوان و برای فردا نیز آسمان را نیمه ابری تا ابری و مه آلود، در بعضی ساعت ها بارندگی و وزش باد پیش بینی کرد.

غلامی بیشینه دمای گیلان در شبانه روز گذشته را با 20 درجه مربوط با لاهیجان و کمینه دما را با سه درجه زیرصفر مربوط به دیلمان ذکر کرد.

وی گفت: بیشینه و کمینه دمای شهر رشت (ایستگاه هواشناسی فرودگاه) نیز در شبانه روز گذشته به ترتیب 13 درجه و یک درجه زیرصفر ثبت شده است.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code