| شنبه، 12 آذر 1401

نگاه ایران به نقل از فارس: مسعود کاظمی با اشاره به بحران برف در رشت اظهار کرد: اعضای شورای اسلامی شهر رشت با توجه به پیش بینی هواشناسی جلسه فوق العاده ای روز چهارشنبه در صحن شورا برگزار کردند و تذکرات لازم را به شهرداری و دستگاه های خدمات رسان دادند.

وی افزود: از شهروندان فهیم به دلیل عدم ارائه خدمات کافی در جریان بارش برف اخیر در سطح شهر عذرخواهی می کنم و با توجه به اقدام های صورت گرفته و تذکرات و تاکیدات ارائه شده توسط اعضای شورا به شهرداری، انتظار می رفت خدمات بهتری طی روز گذشته و امروز در سطح شهر ارائه شود.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه طی دو روز اخیر برخی ها مدعی شدند که اعضای شورا نسبت به بارش برف و اتفاقات ناشی از آن در رشت بی اعتنا هستند، گفت: اعضای شورا روز گذشته و پس از بارش برف جلسه بحران تشکیل داده و با فراخوانی از تمام شهرداران مناطق رشت و سازمان های خدمات رسان شهرداری از جمله اتوبوسرانی و... تذکرات لازم را ارائه کرده اند.

وی رایگان شدن خدمات اتوبوسرانی را از جمله تصمیمات اعضای شورای اسلامی شهر رشت دانست و یادآور شد: به سازمان اتوبوسرانی تأکید کردیم که تا زمان اتمام وضعیت بحرانی برف در رشت تمام ترددها برای شهروندان رایگان محاسبه شود.

کاظمی با اشاره به جلسه امروز اعضای شورای اسلامی رشت گفت: صبح امروز جمعه نیز اعضای شورای رشت برای بررسی خدمات ارائه شده توسط شهرداری و سازمان های تابعه در صحن حاضر شدند و خدمات ارائه شده توسط شهرداری رشت نا کافی بوده و تاکنون در هیچ کدام از ستادهای بحران شهرستان و استان از بنده برای ارائه گزارش عملکرد دعوت نشده است.

وی با انتقاد از وضعیت ناوگان لجستیکی شهرداری رشت تصریح کرد: بارش برف در رشت طی مدت زمان ۲۴ ساعت اتفاق افتاد و اگر این بارش یک هفته طول می کشید شهرداری هیچ پاسخ قانع کننده ای برای بحران ایجاد شده نداشت.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت ادامه داد: اعضای شورا بارها بابت هرس درختان سطح شهر رشت به سازمان مربوطه تذکر داد اما اقدام های انجام شده در این زمینه بسیار نامطلوب بوده و شاهد سقوط درختان بسیاری در بارش برف رشت بودیم.

وی به حضور اعضای شورا در سطح رشت در زمان بارش برف اشاره کرد و یادآور شد: تعدادی از همکاران شورایی از ساعات اولیه بارش برف در سطح شهر و محلات مختلف حضور یافتند و از نزدیک به نحوه ارائه خدمات دهی نظارت کردند.

کاظمی فعالیت های انجام شده شهرداری رشت در بارش برف را نامناسب خواند و گفت: با توجه به شرایط جوی و پیش بینی های انجام شده شرایط ناوگان لجستیکی رشت مطلوب نبود و یقیناً در بودجه سال آینده به این موضوع توجه ویژه ای می شود.

وی اشتباهات صورت گرفته را قابل بخشش ندانست و متذکر شد: این موارد توسط اعضای شورا بررسی و پیگیری می شود.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code