| پنجشنبه، 25 شهریور 1400

نگاه ایران: استاندار گیلان در مراسم معارفه سرپرست فرمانداری فومن که غروب یکشنبه در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان برگزار شد گفت : ایام دهه مبارک فجر جشن انقلاب و جشن بیان عملکرد و افتخار فرزندان نظام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر نجفی  با اشاره به گزارش عملکرد فرمانداران در شورای اداری صومعه سرا و فومن گفت : فرمانداران محترم دو شهرستان صومعه سرا و فومن با ارائه گزارش عملکرد خود و بصورت عدد و آمار عملکرد بسیار خوب و قابل قبول خود را اثبات کردند و این نشان از عزم مدیران برای خدمت به مردم است.

دکتر نجفی با اشاره به در پیش بودن دهه مبارک فجرخاطر نشان کرد : در بیانات حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی به وفور آمده که باید کار خوب را به مردم بیان کرد تا آنان که صاحبان اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و انقلاب هستند، در جریان امور باشند.

وی دهه مبارک فجر بهترین فرصت برای تبیین عملکرد و خدمات به مردم دانست و گفت : ایام دهه مبارک فجر جشن انقلاب و جشن بیان عملکرد و افتخار فرزندان نظام است.

وی ادامه داد: مدیران دولت اسلامی از جنس مردم هستند و در دولت دکتر روحانی که تاکید بر ایجاد امید بین اقشار مختلف مردم است، باید با ارائه گزارش صحیح از عملکرد و تلاش دولت، مردم را به آینده کشور امیدوار کرد و امید را از آنها نگرفت.

دکتر نجفی بیان داشت: البته هر دولتی عملکرد خود را بیان می کند که این امر به معنای عملکرد نظام اسلامی است و افتخار نظام ما این است که با دولتهای مختلف زیر چتر ولایت به مردم خدمت می کنند.

وی تثبیت قیمت برنج ،دوبرابرشدن قیمت برگ سبز چای ، گازرسانی به روستاهای بالای 20 خانوار تا پایان دولت ،امنیت و ارامش مثال زدنی در استان ،بهبود فضای کسب وکار وشتاب بخشیدن به ساخت سدهای استان  را از جمله خدمات به مردم ذکر کرد.

استاندار گیلان با اشاره به کاهش نرخ بیکاری در سه سال فعالیت دولت تدبیر و امید در گیلان خاطرنشان کرد: در زمان حاضر نرخ بیکاری استان تک رقمی است و با کاهش شش درصدی نسبت به سه سال گذشته با تلاش همه عوامل دست اندرکار، به میزان 9 و شش دهم درصد رسیده است. دکتر نجفی با بیان اینکه این آمار به معنای حل مشکلات بیکاری و حوزه اشتغال در گیلان نیست، ادامه داد: علیرغم همه مشکلات موجود و موانع حوزه های صنعتی و کسب کار و همچنین حجم بالای فارغ التحصیلان جوان، باید در ایجاد بستر مناسب تر در فضای کسب و کار با استفاده از دانش و فناوری های روز و طرح های اقتصادی دانش بنیان و همچنین توجه به فضای فعلی و استعدادهای گیلان، تلاشی مضاعف تر داشت.

دکتر نجفی در ادامه گفت : باید به گونه ای عمل کنیم که برای جوانان ایجاد امید و انگیزه شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه به گفته امام راحل مردم ولی نعمت ما هستند؛ اذعان کرد : باید از شعار محوری فاصله بگیریم و به مردم صادقانه خدمت کنیم چرا که فرصت خدمت به مردم همیشگی نیست.

دکتر نجفی افزود : از همه مسئولان می خواهم که با حفظ ارزش ها و اخلاق های حسنه اسلامی و همدلی در همه بخش ها، برای حفظ کرامت مردم و نیز تلاش صادقانه برای رفاه و آسایش آنان، از شعارها دوری و وظیفه واقعی خود که خدمت به مردم است را عملیاتی کنند.

وی گفت : یقییناً آینده بهتری در انتظار کشور است.

استاندار گیلان با قدردانی از زحمات ایثارگرانه فرزندان مان در مرزهای کشور و فرزندان دیپلماسی ما یادآور شد : همه ما باید برای رسیدن به هدف مشترک تلاش کنیم و با رعایت اخلاق به خدمات رسانی به مردم شریف کشورمان بپردازیم.

 

بیمارستان فومن وضعیت بسیار نابه سامانی دارد

حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی افتخاری، نماینده فومن و شفت نیز در این برنامه اظهار داشت: تغییرات فرمانداران براساس شخص سالاری نیست بلکه اولویت اصلی شایسته سالاری است. نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حوزه مدیریت شهری نیز به دنبال شخص سالاری نبوده ایم گفت: فومن باید به دور از مسائل حاشیه ای به ویژه جناح  بازی های گذشته، رنگ آبادانی را به خود بگیرد. عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه من به خاطر اسم و رسم به این کمیسیون نرفته ام افزود: بنده وضعیت عمرانی فومن و شفت را نامناسب می دانم و این شهرستانها را نیازمند یک جهاد و سازندگی می بینم و خود را خدمتگزار این مردم می دانم. وی به وضعیت تاسف بار بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) فومن اشاره کرد و گفت: بیمارستان فومن وضعیت بسیار مخروب و نابه سامانی دارد و دولت باید به این بیمارستان مرده و خاموش نگاه ویژه ای داشته باشد. نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فومن استعدادهای بسیاری دارد افزود: شهرک صنعتی کوچیچال می تواند جذب نیروی انسانی کند و هدف اصلی ما از احیاء کارخانجات و حفظ شرکت ها اشتغال است. عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: هیچ دارویی در خصوص پل ورودی شهر درد مردم را تسکین نمی دهد و فقط می توان با تغییر فضای پل، مردم فومن را آرام کرد.

دکتر نجفی در پایان این نشست، با قدردانی از خدمات میرشمس مومنی زاده فرماندار سابق، حسین اسماعیل پور  را به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان صومعه سرا معرفی کرد.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code