سه شنبه، 01 بهمن 1398 | 2020 Tuesday 21 ,January  
نگاه ایران: استاندار گیلان در جلسه شورای اداری صومعه سرا و معارفه سرپرست فرمانداری این شهرستان، گفت : آنانی که چشمشان را در برابر خدمات دولت بسته اند را به خدا واگذار می کنیم چون تمامی توفیقات که دولت به دست آورده، برای نظام مقدس اسلامی ایران ثبت می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی با اشاره به اتفاق ناگوار مجتمع پلاسکو تهران و همدردی با خانواده های آنان اظهار کرد :  این عزیزان که خود ناجی دیگران بودند امروز با سختی و مشقت در خرابه های ساختمان پلاسکو به دنبال همکاران و دوستان هستند.

استاندار گیلان با بیان اینکه فرماندار در شهرستان وظیفه ای خطیر بر گردن دارد و رئیس شورای تأمین شهرستان است، خاطر نشان کرد : این نظام و انقلاب امانتی بر گردن ما است و وظیفه داریم با تمام توان برای اعتلای آن تلاش کنیم خدمات رسانی در شهرستان و منطقه  فراتر از یک قوه است و همه خادمان نظام در آن  سهیم هستند.

دکتر نجفی با ابراز خرسندی از وضعیت مطلوب خدمات رسانی به شهرستان صومعه سرا تصریح کرد : کسب چنین توفیقاتی در حوزه صنعتی، خدماتی، کشاورزی، تولیدی و ... نشان دهنده تعامل و همکاری بسیار خوب همه دستگاه های اجرایی شهرستان است و یقییناً این موفقیتها بدون تلاش دسته جمعی امکان تحقق نداشت.

استاندار گیلان با بیان اینکه فرصت خدمت به مردم همیشگی نیست تصریح کرد : حق مردم  ما بیشتر از این است و ما به مردم بدهکاریم و منتی برای ارائه خدمات نداریم .

وی به برخی ناملایمات و بی انصافی ها درخصوص عملکرد دولت تدبیر و امید اشاره و گفت : گاهی  برخی  چشم هایشان را در برابر تلاشها می بندند یا عینک دودی به چشم می زنند و نمی خواهند خدمات را ببینند که البته آنان را به خدا واگذار می کنیم.

وی با بیان اینکه تلاش های انجام شده به اطلاع مردم رسانده شود افزود :تمامی توفیقات که دولت به دست آورده، برای نظام مقدس اسلامی ایران ثبت می شود.

دکتر نجفی تأکید کرد : انتقاد سازنده پذیرفتنی است اما سعی شود اخلاق رعایت شود چرا که اگر اخلاق را از این انقلاب بگیرم چیزی برای آن  باقی نمی ماند.

وی تأکید کرد : با توجه به شیطنتها و توتطئه هایی که آن سوی مرزها علیه کشورمان انجام می شود باید وحدت خود را حفظ کنیم و جامعه را دو قطبی نکنیم .

رئیس شورای تأمین استان گیلان عنوان کرد : همگان باید پشت سر رهبری به تکالیف و وظایف خود عمل کرده و اهداف نظام را دنبال کنند.

وی در ادامه به برخی از اقدامات مهم انجام شده در شهرستان صومعه سرا در حوزه های مختلف به ویژه کشاورزی اشاره کرد و یادآورشد: تجهیز و اصلاح اراضی و صنوبرکاری که صومعه سرا یکی از قطب های پرورش آن بوده از مهم ترین اقدامات این حوزه محسوب می شود.

دکتر نجفی با اشاره به توفیقات دولت تدبیر و امید در حوزه های مختلف استان گیلان به افتتاح 2 کارخانه  بزرگ سلولزی با اعتباری بالغ بر 1000  میلیارد تومان اشاره و خاطر نشان کرد : هر چه در این حوزه سرمایه گذاری کنیم کم است.

وی گفت : در بحث صادرات نیز پیشرفت خوبی داشته و توانستیم از حد میانگین کشوری جلو بزنیم.

وی همچنین اظهار کرد : طی 3.5 سال گذشته وضعیت اشتغال کشور از 15.6 درصد در پایان سال 91 به 9.6 درصد در نیمه اول سال 95 تغییر وضعیت داشته است .

دکتر نجفی اضافه کرد: اعتقاد نداریم که همه مشکلات و کاستی ها برطرف شده اما اقدامات خوب، مناسب و کم نظیری طی این سال ها انجام شده است.

استاندار گیلان افزود :همه باید تلاش کنیم تا آسیبهای اجتماعی و بیکاری کاهش یابد.

وی با بیان اینکه مسئولیت در نظام مقدس اسلامی برای هر فردی فرصت محسوب می شود، خاطرنشان کرد: مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی باید بدانند این مسئولیت ها ماندگار نبوده و از این فرصت اندک در راه خدمتگذاری به مردم استفاده کنند.

بهره گیری از امکانات و اعتبارات برای ارائه خدمات بهتر در صومعه سرا

سید کاظم دلخوش در ادامخ این جلسه،ضمن تسلیت حادثه پلاسکو، اظهار کرد: ما باید از حیثیت شهدا، امام راحل و مقام معظم رهبری، دولت و نظام مقدس اسلامی دفاع کنیم. وی با بیان اینکه اقتصاد و اشتغال امروز به دغدغه اصلی مسئولان و مردم تبدیل شده است، افزود: اگر می خواهیم شاهد توسعه کشور شویم باید پشت سر رهبری که خط قرمز نظام و مسئولان بوده حرکت کرده و منافع ملی را بر منافع شخصی ترجیح دهیم. نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود برخی نواقص در حوزه  اقدامات اقتصادی دولت، گفت: بیان این نواقص می تواند در برداشتن گام های بعدی به دولت کمک کند. وی با بیان اینکه خوشبختانه در طی یکسال گذشته گام های خوبی در زمینه توسعه در سطح شهرستان صومعه سرا برداشته شده است، خاطرنشان کرد: عملی شدن فاز اول جاده بین المللی فومن به پونل به طول ۲۵ کیلومتر، آغاز دوباره عملیات احداث کمربندی کلاشم به صومعه سرا که با پیشرفت ۵۰درصدی در چند سال گذشته راکد مانده بوده بخشی از این اقدامات است. دلخوش همچنین آسفالت راه روستایی ۸۶ روستا، نصب ترانس و تیر برق با اعتبار هشت میلیارد تومان برای ۶۲ روستا، آغاز عملیات آبرسانی به ۴۶ روستا، جذب اعتبارات برای تکمیل و بهره برداری از ۹ سالن ورزشی را از دیگر اقدامات صورت گرفته در سایه تعامل و همکاری مردم و همه مسئولان دستگاه های اجرایی در صومعه سرا اعلام کرد. وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش های «حسین اسماعیل پور» فرماندار سابق شهرستان از «علی فتح اللهی» فرماندار جدید این شهرستان خواست تا با توانمندی و پشتکار و تعامل با دستگاه های اجرایی صومعه سرا، این روند رو به رشد و توسعه را ادامه دهد. نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعتقادی به مدیریت تمرکزی ندارد، تصریح کرد: فرمانداری باید از امکانات و اعتبارات جذب شده برای شهرستان در جهت خدمات رسانی نهایت استفاده را ببرد. وی با اشاره به اینکه در سال ۹۰، هشت میلیارد تومان اعتبارات برای ساخت اورژانس شهرستان صومعه سرا تأمین شده بود، افزود: متاسفانه به دلیل بی مدیریتی در این حوزه در سال ۹۳ این پروژه از ردیف پروژه های کد دار خارج شده و راکد ماند که با پیگیری های مجدد در حال انجام است. دلخوش با بیان اینکه یکی از مهم ترین وظایف فرماندار شهرستان برقراری آرامش در سطح شهرستان است، گفت: مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان تا زمانی که به وظایف قانونی حوزه خود عمل کنند از آنها حمایت می شود در غیر این صورت برخورد قاطع با آنها خواهد شد. به گفته این مسئول کار در نظام مقدس اسلامی جزء خدمت نیست و مسئولان اگر فقط به فکر منافع خود باشند به ملت و نظام خیانت کرده اند.

در پایان این نشست، با قدردانی از خدمات حسین اسماعیل پور، علی فتح اللهی به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان صومعه سرا معرفی شد.