| شنبه، 08 بهمن 1401
نگاه ایران:فوتبال و بیزینس برای چهره های نامدار فوتبال ایران در ابعاد گسترده ای گره خورده است. تجربه نشان داده است اگر چهره های شاخص فوتبالی مغز اقتصادی قدرتمندی داشته باشند از سرمایه ابتدایی خود در جنبه های مختلفی استفاده میکنند اما اگر چنین نباشد همه چیز به راه اندازی رستوران و ساخت و ساز در شمال و یا هر جای دیگری محدود می شود! در ادامه درآمد ماهیانه مربیان شاخص فوتبال ایران با توجه به نوع کارشان در فوتبال و تجارت را بررسی می کنیم: برانکو ایوانکوویچ: خوب میدانیم برانکو در کرواسی چه بیزنس هایی دارد اما خوب نمی دانیم که درآمد ماهیانه اش در پرسپولیس چقدر است. اما روی هم رفته او باید در ماه 35 میلیون تومان درآمد داشته باشد. گفته می شود او در کرواسی بیزنس های مختلفی دارد، از سرمایه گذاری در شرکت های مختلف تا نمایندگی برندهای مشهور ورزشی.

امیر قلعه نویی: از مربی گری در فوتبال گرفته تا رستوران داری و ساخت و ساز... او ماهیانه 30 الی 33 میلیون تومان درآمد دارد. اما این چیزی است که در ظاهر دیده می شود. درآمدهای ژنرال فوتبال ایران بالاتر از چیزی است که تصور می شود. در واقع او خیلی پردرآمدتر از این حرف هاست. فعالیت های تجاری قلعه نویی در سال های اخیر خیلی بیشتر شده است.

عبدالله ویسی: سرمربی تیم قهرمان فصل گذشته یعنی استقلال خوزستان و سرمربی کنونی سپاهان نیز از پردرآمدهاست. این مربی ماهیانه 16 میلیون تومان فقط از فوتبال درآمد دارد. در رابطه با کارهای دیگری که دارد می توان به مغازه داری در زمینه فروش انواع پوشاک اشاره کرد. او فست و فود هم دارد.

مجید جلالی : سرمربی پیکانی ها هم در امر ساخت و ساز بسیار اشتغال دارد. او همانند بسیاری دیگر از هم صنفانش در کار خرید و فروش پوشاک نیز هست. شواهدی از اینکه او رستوران دارد یا خیر در دسترس نیست! با این حال او یکی از پردرآمدترین هاست. تخمین زده می شود مجید کامپیوتر در ماه حول و حوش 30 میلیون تومان درآمد داشته باشد.

علیرضا منصوریان : سرمربی بحران زده این روزهای استقلال کسی نیست جز علیرضا منصوریان. منصوریان اما به دور از روزهای بد استقلال کار خودش را در تجارت انجام می دهد. او که به تازگی رستورانی را راه اندازی کرده قبلا در کار خرید و فروش قطعا کامپیوتری هم بود. سرمربی استقلالی ها ماهیانه نزدیک به 38 میلیون تومان درآمد دارد.

فراز کمالوند : سرمربی گسترش فولاد هم درآمدهای خوبی دارد. اخبار حاکی از بیزنس های مختلف کمالوند در تبریز است. او در زمینه های مختلفی فعالیت دارد. از بوتیک داری تا راه اندازی سفره خانه سنتی. با احتساب درآمدهای فوتبالی 40 میلیون تومان درآمد ماهیانه اوست.

خداداد عزیزی : خداداد از آن دست چهره هایی است که نه تنها یکی از پردرآمدترین مربیان که اصلا یکی از ثروتمندترین ورزشکاران ایران است. فعالیت های تجاری او بسیار گسترده است. از مشهد تا تهران. از دوبی تا سنگاپور. از خرید و فروش قطعات اتومبیل گرفته تا ساخت ساز. از رستوران داری گرفته تا مغازه طلافروشی. با این اوصاف می توان برای درآمدهای ماهیانه او مبلغ خاصی را تعریف کرد؟!!

علی دایی : به مطرح ترین فرد حاضر در این فهرست می رسیم، علی دایی. او چقدر درآمد دارد؟ برای این یکی هم مثل خداداد عزیزی پاسخی وجود ندارد. چرا ؟ چون کافی است به فهرست فعالیت های تجاری علی دایی توجه کنید: تولیدی پوشاک، فروشگاه های لباس، بوتیک های مختلف، فروشگاه های زنجیره ای، رستوران های زنجیره ای، واردات تجهیزات ورزشی ، مغازه های لوازم ورزشی ، ساخت و ساز، شهرک سازی در اسپانیا و .... به راستی درآمد ماهیانه یا اصلا هفتگی او چقدر است؟!!!!

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code