| چهارشنبه، 26 مرداد 1401

نگاه ایران: چندی پیش در مراسم تودیع و معارفه فرماندار تالش، حجت الاسلام والمسلمین حسین انصاری٬  امام جمعه شهرستان تالش با انتقاد از عدم حضور نماینده تالش در این مراسم گفته بود: «از آقای شکری گلایه داریم و جایی که باید باشد و حرف بزند، نیستند و جایی که نباید حرف بزند میزند!». انصاری همچنین نمره عملکرد علی فتح اللهی فرماندار سابق این شهر را 100 از 100 دانست.

این سخنان بازتاب رسانه ای زیادی داشت و موجب شد مسوول دفتر نماینده تالش، ماسال و رضوانشهر در مجلس شورای اسلامی بیانیه ای در این خصوص صادر کند که متن کامل آن بدین شرح است:

بسمه تعالی جناب حجت السلام والمسلمین حاج آقای انصاری

سلام علیکم جنابعالی بعنوان امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان تالش اسوه عدالت و راست گفتاری هستید و ما در نماز به جنابعالی اقتدا می نمائیم در مراسم تودیع و معارفه فرماندار تالش در مورد رضایت خود از فرماندار قبلی آقای فتح الهی بیان نمودید که من از نمره صد به ایشان صد میدهیم و فرمودید در بخش فرهنگی کمک های شایانی نموده است.

جناب حاج آقا،نمره صد از صد یعنی نهایت کمال و معصومیت و موفقیت که در این صورت نیاز به تعویض ایشان نبود. فرمانداری که نتواند با نماینده این مردم بزرگ و همیشه در صحنه تعامل نماید، و فرمانداری که با چندین مدیر و رئیس اداره و حتی کارمندان خودش تنش و درگیری داشته باشد و خدمات به مردم را فدای غرور مدیریتی خود کند آیا نمره اش صد است!؟.

آیا صرف کمک فرماندار به دفتر امام جمعه و اظهار ارادت به جنابعالی معیار کمال است؟فرمانداری که با انتخاب دو بخشدار و یک رئیس اداره و آنهم در مدت کوتاه عزل شدند؟ میتواند معیار سنجش موفقیت یک مدیر سیاسی باشد؟

در آن صورت باید تمام جاده های ما آسفالت و مشکلات مردم حل میشد.اگر اندکی فرصت کردید بنده حاضرم در خدمت جنابعالی از ۱۱۸کیلومتر آسفالتی که به دستور آقای فتح الهی توسط یک پیمانکار شناخته شده انجام گرفته بازدید کنیم که عمر این آسفالت ها ، گاهاً به یک هفته نرسیده و بسیاری از این جاده ها بسمت اراضی ییلاقی خودشان کشیده شده است. جناب امام جمعه محترم مگر از وضعیت راه کوهستانی حویق، ناو اسالم و ریک تالش برای مثال خبر ندارید؟ بنظر میرسد محضر جنابعالی اطلاعات درستی ندادند و گرنه عدالت جنابعالی بر همه محرز است و عدالت در گفتار هم ضرورت تام دارد آنهم از زبان بزرگواری چون شما.!

همانطوری که مستحضر هستید وظیفه نماینده ، قانونگذاری و شمول مسئولیت ایشان بعنوان نماینده مجلس کل کشور میباشد و سرنوشت کشور در تصویب به موقع بودجه است و نبود ایشان به دلیل توجه به اهم نسبت به مهم یعنی ضرورت حضور در مجلس بوده است چرا که ایشان با حضور جناب آقای دکتر نجفی استاندار عادل و پرتلاش فکرشان راحت بود.

جناب آقای مهدوی فرماندار بزرگوار را هم به نیکی میشناسند و به ایشان اعتقاد و اطمینان دارند. بنابراین بنظر میرسد گله جنابعالی فاقد موضوعیت باشد و گله ما از جنابعالی بابت کم لطفیتان نسبت به جناب آقای شکری است و گرنه ایشان در مجلس شورای اسلامی و در انجام وظایف نمایندگی و بیان دردهای و گفتمان لازم می پردازند و دقیقاً امروز مجلس شورای اسلامی برای دفاع از حقوق مردم و کمک به دولت حضور فعالانه داشتند. البته ما از شما انتظار داشتیم در موقعی لازم بود شما نیز مشکلات مردم را به فرماندار تذکر میدادید!؟هرچند که شما از نمره صد به ایشان صد دادید!.

وظیفه میدانیم برای همه مسئولان خدمت گذار آرزوی توفیق نمائیم و قضاوت در مورد عملکرد خادمان مردم را خود آنان که به قول حضرت امام (ره) ولی نعمتان ما هستند انجام خواهند داد.

و باید از مردم عزیز تالش هم بپرسیم که آیا از صد چه نمره ای به مسئولین خود خواهند داد؟ البته ضمن حمایت از فرماندار محترم جدید از دور اندیشی و عنایت استاندار عزیز به این خطه شهید پرور نهایت تقدیر و تشکر را داریم

رئیس دفتر نماینده تالش و رزمنده کوچک روزهای سخت انقلاب رحمان جعفری پور