| جمعه، 21 مرداد 1401
دستیار رییس جمهور در امور حقوق شهروندی:
       کد خبر: 87966

نگاه ایران: دستیار رییس جمهور در امور حقوق شهروندی صبح امروز در دیدار با استاندار گیلان در رشت گفت : گیلان در حوزه ی حقوق شهروندی در کشور پیشتاز است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر الهام امین زاده صبح امروز پس از حضور در گلزار شهدای رشت در دیدار با استاندار گیلان با بیان اینکه گیلان در حوزه ی حقوق شهروندی در سطح کشور پیشتاز است افزود : الگوی گیلان در خصوص انتشار پیک حقوق شهروندی که در برای اولین بار انجام گرفته را به کشور تسری می دهیم.

وی با بیان اینکه باید به دنبال انگیزه ها و ترویج الگوهای موفق در سطح دانشگاه ها و مدارس باشیم خاطر نشان کرد : آموزش حقوق شهروندی در بین دستگاه های اجرایی که در گیلان از امروز برای اولین بار در کشور آغاز می شود برای پیشبرد اهداف آگاه سازی مردم از حقوق شهروندی خود بسیار موثر است.

دستیار رییس جمهور در امور حقوق شهروندی با اشاره به اینکه در بخش سواحل گیلان نیز نسبت به استان های شمالی دیگر اقدامات بسیار مثبتی انجام شده اظهار داشت : سواحل گیلان برای استفاده ی مردم بیشتر از سواحل دیگر در دسترس است که این نیز نمادی از اجرای حقوق شهروندی مردم است.

در این دیدار استاندار گیلان با اشاره به اینکه اقدامات موثری در حوزه ی حقوق شهروندی از سال های گذشته در گیلان شروع شده گفت : انتشار پیک حقوق شهروندی در بین مدارس و همچنین اقدامات صورت گرفته در حوزه ی محیط زیست گوشه ای از آگاه سازی مردم نسبت به حقوقشان است.

وی به تأکید خود به فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی مبنی بر حفظ حقوق محیط زیست که برگرفته از حقوق شهروندی مردم است اشاره و خاطر نشان کرد : آموزش مردم درخصوص تفکیک زباله و همچنین فرهنگ سازی در این حوزه منجر به نتایج مثبتی در سطح استان شده است.

دکتر نجفی با بیان اینکه حقوق شهروندی در اسلام  و روش ائمه ی معصومین به وضوح وجود داشته اظهار داشت : پایین بودن ظرفیت و آستانه ی تحمل در برخی انسان ها باعث تخریب افراد می شود که نیازمند حفظ حقوق شهروندی نسبت به دیگران نیز هستیم.

وی آموزش به مردم و کارکنان دستگاه ها را همیشه مایه ی افزایش سطح آگاهی آنان عنوان کرد و افزود : از امروز کارگاه های آموزشی با موضوع حقوق شهروندی در سطح دستگاه های اجرایی در گیلان آغاز می شود.

نماینده عالی دولت در گیلان گفت :اقدامات ابتکاری گیلان در اجرای حقوق شهروندی که از اوایل دولت یازدهم آغاز شد به دلیل تشکیل و فعال شدن کارگروه حقوق شهروندی در استان است  .

وی افزود :در این کارگروه برنامه ها و  پیشنهادات ارائه شده کارشناسی و پس از آن اجرایی می شود.

 گفتنی است دکتر الهام امین زاده صبح امروز (یکشنبه) با همراهی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان، فرماندار شهرستان رشت و دیگر مدیران استان، در گلزار شهدای رشت حضور یافت و به شهدای والامقام این شهر ادای احترام کرد.

دیدار با نماینده ولی فقیه در گیلان، شرکت در کارگاه گفتمان سازی حقوق شهروندی، حضور در مراسم افتتاحیه دوره آموزشی تربیت مربی حقوق شهروندی و همچنین شرکت در نشست نقش رسانه ها و سازمان های مردم نهاد در گفتمان سازی حقوق شهروندی از برنامه های امروز امین زاده در سفر به گیلان است.

دستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی، شب گذشته (شنبه) در فرودگاه سردارجنگل رشت مورد استقبال محمد احمدی پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان، فرماندار شهرستان رشت و برخی دیگر از مدیران کل و رئیسان دستگاه های فرهنگی و اجرایی استان قرار گرفت.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code