| پنجشنبه، 20 مرداد 1401

نگاه ایران: محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دولت تدبیر و امید، رویکردی فراجناحی دارد و بدون توجه به مسائل جناحی، اهتمام خود را بر پیگیری و رفع مشکلات مردم گذاشته و تلاش می کند.

محمود واعظی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان رودسر افزود: دولت یازدهم برآمده از رأی و حمایت مردم است و در مدت خدمتگرازی خود، کوشیده بسیاری از مشکلات را برطرف و گام های مهمی برای توسعه کشور بردارد.

به گزارش ایرنا، وی اظهار داشت: دولت توانسته روابط خوبی با دیگر کشورها برقرار سازد و نظام جمهوری اسلامی را بعنوان نظامی فعال و تاثیرگذار در منطقه مطرح کند.

واعظی با اشاره به توجه دولت به رهنمودهای مقام معظم رهبری و تلاش برای حفط همبستگی در کشور ادامه داد: امروز آرامشی که در کشور می بینیم، در سایه همدلی و همزبانی دولت و ملت که مورد تاکید رهبر انقلاب نیز بوده، بوجود آمده و امنیتی که در کشور ما وجود دارد، در هیچیک از کشورهای منطقه مشاهده نمی شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: دشمنانی که ما را متهم به بی ثباتی و بر هم زدن منظقه می کردند، امروز به دنبال آن هستند که با کمک ایران، امنیت و صلح را در منطقه ایجاد کنند و ما در این رابطه باید قدردان مردم، جوانان و نیروهای مسلح کشورمان باشیم.

وی یادآور شد: امروز مقاومتی که در منطقه انجام می شود، الگویی است که از ایران اسلامی گرفته شده و نظام ما، آینه تمام نمایی از اسلام ناب محمدی (ص) است. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به زیرساخت های گیلان و منطقه شرق استان گفت: شبکه کابلی چابکسر توسعه یافته و مشکل اینترنت روستاهای بالای 20 خانوار شهرستان رودسر برطرف می شود.

وی با بیان اینکه زیرساخت های مخابراتی گیلان در سال گذشته چهار برابر و پهنای باند آن سه برابر شده، افزود: بدنبال این هستیم که زیرساخت های استان را بیش از پیش تقویت کنیم.

به گفته واعظی، در شهرستان رودسر تاکنون 390 میلیارد ریال در بخش ارتباطات سرمایه گذاری شده و تا پایان دولت یازدهم، 370میلیارد ریال دیگر نیز سرمایه گذاری خواهد شد.

تصویب پرداخت 30 میلیارد تومان از مطالبات صیادان/دولت به چایکاران بدهی ندارد

محمدعلی نجفی استاندار گیلان نیز در این جلسه گفت: با همه مشکلات مالی که دولت دارد، امسال پرداخت بهای برگ سبز به چایکاران 146 میلیارد تومان بوده که قبلا هرگز این مبلغ از یکصد میلیارد تومان بیشتر نشده بود.

وی با اشاره به اینکه دولت در پرداخت مطالبات چایکاران بدهی ندارد و سهم خود را پرداخت کرده، ادامه داد: کارخانه های چایسازی نیز باید سهم خود را پرداخت کنند، البته تعداد آنهایی که بدهکار هستند، اندک است اما باید بدهی خود را به چایکاران بپردازند و گرنه در لیست سیاه قرار می گیرند.

استاندار گیلان گفت: دولت تلاش می کند با توجه به محدودیت در منابع آب و دشواری های موجود، مشکلات کشاورزان را برطرف سازد و مانعی برای تولید در بخش کشاورزی بوجود نیاید.

نجفی افزود: چندین سال بود که تورهای صیادان پره جمع آوری شده بود ولی بخشی از مطالبات یک هزار و 400 صیاد در هشت شهرستان گیلان پرداخت نشده که با پیگیری های مداوم، دولت قبول کرد که 300میلیارد ریال از مطالبات چندین ساله صیادان پره را از محل ستاد حوادث تصویب کند که بزودی پرداخت می شود.

وی اظهار داشت: 50شرکت دانش بنیان در گیلان ایجاد شده که هدف آن است تعداد این شرکت ها به یکصد افزایش یابد تا بتوان بخشی از مشکلات جوانان استان را رفع کرد.

استاندار گیلان همچنین به توفیقات دولت در بخش های مختلف بویژه موضوعات بین المللی اشاره و اضافه کرد: کسانی که البته عده آنها هم قلیل است، می خواهند این توفیقات دولت را نادیده بگیرند.

سایت نفت و گاز سردار جنگل و سد پلرود، دو پروژه مهم رودسر

فرماندار رودسر نیز در ابتدای این جلسه با ارائه گزارشی از وضعیت این شهرستان، سایت نفت و گاز سردار جنگل و سد پلرود را دو پروژه مهم رودسر عنوان و اظهار کرد: طرح ارزیابی زیست محیطی سایت نفت و گاز در حال انجام است و بزودی 90 هکتار از اراضی اطراف، به تملک این طرح در می آید.

امیر جانبازی خاطرنشان کرد: برای اجرای سد پلرود تاکنون 131میلیارد تومان هزینه شده و ساخت این سد تا سال آینده به پایان می رسد.

وی ادامه داد: در بخش چای از 45 میلیارد تومان بهای برگ سبز چایکاران در فصل زراعی گذشته، تاکنون حدود 41میلیارد تومان پرداخت شده که معادل 92 درصد است.

اسدالله عباسی نماینده شهرستان های رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی نیز در نشست مذکور اظهار کرد: در حوزه فعالیت بنده دو شهرستان رودسر و املش، 6 بخش و هفت شهر وجود دارد و باید تلاش کنیم تا زیرساخت های این دو شهرستان توسعه پیدا کند.

به گزارش فارس، اسدالله عباسی با بیان اینکه شبکه کابل در چابکسر کند بوده و نیاز به توسعه دارد، افزود: چابکسر ورودی شهرستان رودسر بوده و کابل های آن نیاز به توسعه دارد.

وی هوشمندسازی رودسر را امری ضروری دانست و تصریح کرد: امیدواریم بقیه شهرهای رودسر با توجه به موقعیت گردشگری آنها هوشمندسازی شود.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دو پروژه ملی راه ارتباطی کلاچای ـ رحیم آباد ـ قزوین و دانشکده شرق گیلان در دست اقدام است، خاطرنشان کرد: امیدواریم با اختصاص اعتبارات این راه ارتباطی هر چه سریع تر به پایان برسد و دانشکده فنی شرق گیلان نیز امسال دارای ردیف اعتباری شده و نیازمند توجه ویژه است.