شنبه، 16 فروردین 1399 | 2020 Saturday 04 ,April  
نگاه ایران: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از سرمایه گذاری 980 میلیارد تومانی بخش خصوصی در بخش صنعت این استان خبر داد.

علی منتظری ظهر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی با برشمردن اقدام های صنعت، معدن و تجارت استان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: در حوزه صنایع استان اقدام هایی از جمله ساخت شهرک های صنعتی و نواحی صنعتی جدید در دست اقدام است.

وی شهر صنعتی رشت را بزرگ ترین شهر صنعتی شمال کشور نامید و افزود: گیلان در تولید فولاد به قطب بزرگ کشور تبدیل شده و اکنون سالانه حدود 4.6 میلیون تن فولاد تولید می شود و به همین اندازه ظرفیت نیز در حال ایجاد است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان مهم ترین اتفاق در اقتصاد مقاومتی را ایجاد واحد سلولزی در این استان عنوان کرد و گفت: گیلان تبدیل به قطب صنایع سلولزی به ویژه در تولید ام .دی .اف و ... شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون دو واحد سلولزی فعال شده است، تصریح کرد: با ایجاد واحدهای سلولزی می توانیم مواد اولیه کارخانه های ساخت مبل و محصولات چوبی کشور را در گیلان تأمین کنیم و مشکلی از این بابت نداشته باشیم.

منتظری با بیان اینکه کارخانه های مهم و راهبردی در گیلان راه اندازی شده است، خاطرنشان کرد: برخی از این کارخانه ها جزو نخستین و مجهزترین واحدهای خاورمیانه، کشوری و منطقه ای هستند.

وی به روند صدور جواز پروانه صنعتی در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: طبق آمار وزارت صنعت در هفت ماه سال جاری صدور پروانه صنعتی در استان 25 درصد رشد داشته و گیلان در بین 10 استان برتر در زمینه سرمایه گذاری حوزه صنعت در کشور قرار گرفته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از سرمایه گذاری 980 میلیارد تومانی بخش خصوصی در حوزه صنعت این استان خبر داد و گفت: بر اساس آمار وزارت صنعت این میزان سرمایه گذاری رشد بسیار چشمگیری داشته که نشان دهنده وضعیت مناسب زیرساخت های استان در حوزه تولید و صنعت است.

وی با بیان اینکه در حوزه رونق تولید گیلان 386 میلیارد تومان پرداختی داشتیم، یادآور شد: از نظر پرداخت تسهیلات برای رونق تولید گیلان رتبه دوم کشوری را داریم و در آمار نظارت بر این پرداختی ها نیز دومین استان هستیم و بیشتر مصوبات کارگروه رفع موانع تولید اجرایی شده است.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code