دوشنبه، 18 فروردین 1399 | 2020 Monday 06 ,April  
نگاه ایران:  استاندار گیلان در مراسم بزرگداشت روز حمل ونقل و راهدار گفت : حوزه حمل و نقل کالا و مسافر در استان باید با تزریق اعتبارات ملی جذب سرمایه گذار و بخش خصوصی  تقویت شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، دکتر نجفی با بیان اینکه حمل و نقل و راهداری نقش ارزنده ای در جامعه ایفا می کنند، گفت: خدمات شایسته راهداری و حمل و نقل و رانندگان جای قدردانی دارد که در بدترین شرایط در جاده ها حضور دارند.

 وی با اشاره به گردشگر پذیر بودن استان گیلان خاطرنشان کرد: رانندگان در ایام مهم که باید در کنار خانواده ها باشند در حاده ها مشغول فعالیت هستند و مسئولیتشان را در بدترین شرایط به بهترین شکل انجام می دهند.

استاندار با اشاره به سفر سالانه 30تا 34 میلیون مسافر به گیلان گفت : سهم استان در توسعه زیرساختهای حمل و نقل  از این ورودی ها باید بصورت ملی دیده شود و امکانات استان به تنهایی جوابگو نیست و نباید جمعیت گیلان برای ارایه امکانات  و اعبارات فقط ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر دیده شود.

وی تاکید کرد : راهداری و حمل ونقل مکمل هم هستند و  همه ما در تلاش هستیم تا امکانات مناسب در اختیار مسافران باشد و از جاده مناسب برخوردار باشند.

وی به رتبه 2 الی 3 استان در حوزه بنادر اشاره و یادآور شد : با راه اندازی بندر  کاسپین تقویت بندر آستارا که توسط بخش خصوصی صورت گرفته و ظرفیت بالای بندرانزلی قادر خواهیم بود حرف اول را در حوزه کشورهای حاشیه دریای خزر بزنیم.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با ابراز تأسف از اینکه هنوز یک متر از خطوط ریلی کشور در گیلان افتتاح نشده است ابراز امیدواری کرد باتوجه به تأکید و کمک رئیس جمهور آماده سازی خط راه آهن استان سرعت بیشتری به خود گرفته و امیدواریم در کوتاه ترین زمان ممکن افتتاح و مورد بهره برداری قرار گیرد.

دکتر نجفی خاطر نشان کرد : اعتقاد ما بر این است حق استان گیلان بیشتر از وضع موجود است و در تلاش هستیم با توسعه جاده ای و راه های سطح استان حداقل آسودگی خاطر را برای مسافران فراهم آوریم.

وی با بیان اینکه  ۳هزار و ۲۰۰ متر از باقی مانده آزاد راه  در روزهای آینده بصورت کامل آماده افتتاح است ، خاطر نشان کرد : برای ۸ کیلومتر باقی مانده نیز که تقریبا همه آن تونل خواهد بود دولت برنامه دارد اما مشکل اساسی این است که هزینه تکمیل ۱۱ کیلومتر به اندازه کل هزینه ساخت آزادراه رشت قزوین است.

استاندار با بیان اینکه گیلان در کریدور شمال به جنوب و در شاهراه بزرگ قرار دارد تصریح کرد : با بهره برداری از راه آهن رشت قزوین و اتصال آن به آستارا ،مدت  حمل و نقل در این مسیر  24 روز کاهش می یابد.

وی در این خصوص اضافه کرد جهت تحقق این عمر می بایست 200 کیلومتر راه مابین رشت- آستارا نیز تکمیل گردد که در حال پیگیری و اجرایی شدن است.

دکتر نجفی به منشور حقوق شهروندی ابلاغی از سوی رئیس جمهور اشاره و عنوان کرد : مردم می بایست مطالبات خود را بشناسند و دولت مردان مکلف هستند نسبت به رفع مطالبات مردم اقدام نمایند.

وی خواستار رعایت حقوق شهروندی در بخش حمل و نقل شد و اذعان کرد: با رسیدن به حد استاندارد فاصله بسیار داریم.

استاندار گیلان با تائید بر اینکه مسئولیت عظیمی بر عهده گیلان در جابجایی مسافر و حمل بار است گفت: توسعه راه و ناوگان عمومی نیازمند تامین اعتبارات در این بخش است.

دکتر نجفی  به کمبود  مجتمع های بین راهی مناسب در گیلان اشاره کرد و افزود: حوزه حمل و نقل کالا و مسافر در استان باید با تزریق اعتبارات ملی جذب سرمایه گذار و بخش خصوصی  تقویت شود.

وی گفت : قبول داریم ناوگان حمل و نقل استان نیازمند بروز رسانی است و اقدامات لازم جهت تقویت آن صورت خواهد گرفت.

دکتر نجفی خاطر نشان کرد : یکی از مهمترین مسائل استان که نیازمند توجه مجدانه است موضوع سرمایه گذار است و می بایست درخصوص جذب سرمایه گذار نهایت همکاری از سوی مسئولین صورت پذیرد.

وی اظهار داشت : ما مجری هستیم و باید ایجاد شرایط و امکانات لازم در سطح استان جهت رفع مشکلات مردم تلاش کنیم و این مهم با شعار امکان پذیر نیست بلکه باید عملیاتی شود که مهمترین دغدغه در این خصوص موضوع اشتغال جوانان است که خوشبختانه روند رو رشدی شاهد هستیم.

دکتر نجفی افزود : کارنامه ما باید حل مشکلات مردم با پرهیز از شعار زدگی وهمراه  با عدد و رقم باشد.

استاندار گیلان به اعتبار تخصیص داده شده برای فعال سازی کارخانجات استان طی سال های گذشته اشاره و خاطر نشان کرد : می توان همین اعتبارها را برای امور مرتبط با حمل و نقل استان نظیر نوسازی ناوگان حمل و نقل بکار گرفت.

در پایان این همایش از راهداران، رانندگان و تلاشگران پلیس راه استان تجلیل و قدردانی شد.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code