| پنجشنبه، 29 مهر 1400
نگاه ایران: بیمه ایران دیه یک میلیارد تومانی مرد 63 ساله ای که در سانحه تصادف نوروز 94 برای همیشه بخشی از بدن خود را از دست داد و ویلچرنشین شد، پرداخت کرد.
فرزند و قیم پیرمرد 63 ساله ساکن رشت که در نوروز سال 94 براثر تصادف با یک راننده بی احتیاط که با سبقت ممنوع در خیابان سعدی رشت پاره ای از اجزای بدن او را برای همیشه غیرقابل درمان و ساقط کرده است، با حضور در دفتر مدیرکل بیمه ایران گیلان و در جمع تعدادی از معاونان وی چک 9 میلیارد و 747 میلیون و 475 هزار ریالی پدر خود را دریافت کرد.

دیه مرد مذکور طبق قانون تا 6 برابر افزایش یافت و پزشکی قانونی حق دیه او را مبلغ 10 میلیارد و 196 میلیون و 357 هزار و 500 ریال تعیین کرد و خانواده وی در تیرماه سال گذشته به دستور بیمه ایران علی الحساب از این مبلغ 448 میلیون و 882 هزار و 500 ریال را دریافت کردند.

مدیرکل بیمه ایران گیلان در مراسم پرداخت چک دیه این مرد به خانواده اش با اشاره به اینکه شهروندان حتما بیمه نامه شخص ثالث از مراکز معتبر و شرکت های دارای توان مالی بیمه نامه را خریداری کنند، اظهار کرد: فردی که موجب تصادف مذکور شده بود در قالب فرهنگیان از بیمه ایران بیمه نامه خریداری کرده بود و با وجود اینکه مطالبات مردم از بیمه توسعه توسط بیمه ایران در حال پرداخت است تا این لحظه از سال 88 تا 91 تسویه و بیمه نامه خسارت دیدگان در سال 92 هم تنها زیر 20 میلیون تومان در حال پرداخت بوده و پرداخت خسارت سال 93 نیز هنوز آغاز نشده است.

حجت فلکیان با اشاره به اینکه 60 درصد بیمه نامه شخص ثالث استان توسط بیمه ایران در گیلان صادر می شود گفت: اکنون پیش بینی می شود حدود 20 درصد خودروهای در حال تردد در استان فاقد بیمه نامه شخص ثالث هستند و این زنگ خطر جدی برای این افراد در جامعه است.

به گفته وی، صندوق تامین خسارت که منابع آن از بخشی بیمه نامه های صادر شده تامین می شود برای رانندگانی که در زندان هستند و برای خسارت دیدگانی است که راننده آن متواری بوده و این خسارت به صورت ماهانه از افراد پس از آزادی از زندان دریافت می شود.

مدیر کل بیمه ایران گیلان پرداخت دیه به افرادی که در جریان تصادفات فوت می کنند را در سال جاری 190 میلیون تومان و در ماه های حرام 253 میلیون تومان دانست و اضافه کرد: این دیه برای افرادی که دچار خسارت جرحی شدید در اجزا ی مختلف بدن شوند تا 20 برابر هم قابل پرداخت بوده و دیه فرد مذکور که بالغ بر یک میلیارد تومان شده به این دلیل بوده که وی از چند ناحیه بدن دچار ناتوانی و از دست دادن برخی از اجزای بدن شده است.

فرزند پیرمرد مصدوم نیز گفت: شهروندان از مراکزی بیمه نامه خریداری کنند که پاسخگو باشند چرا که هزینه نگهداری پدر من روزانه 200 تا 300 هزار تومان طی 20 ماه بوده و اگر این فرد بیمه نامه نداشت و یا بیمه او چنین هزینه ای را متقبل نمی شد این گرفتاری یک خانواده را نابود می کرد.

وی گفت: سبقت غیرمجاز و رانندگی نادرست یک خانواده را متلاشی می کند پس در رانندگی همواره به این فکر کنند شاید فرزند و خانواده خودشان از عرض خیابان در حال گذر است.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code