| شنبه، 05 آذر 1401
در جلسه کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری گیلان مطرح شد:
       کد خبر: 81385
نگاه ایران:  قائم مقام رئیس کل دادگستری گیلان بر برطرف کردن مشکل بیکاری در راستای کاهش معضل اجتماعی در جامعه تأکید کرد و افزود: ایجاد اشتغال دغدغه دادگستری گیلان است.

مجید الهیان عصر امروز در جلسه کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری دادگستری گیلان با اشاره به تلاش مسؤولان برای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در استان اظهار کرد: کمیته مذکور در راستای حمایت از سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در گیلان برگزار شده است.

وی بر برطرف کردن مشکل بیکاری در راستای کاهش معضل اجتماعی در جامعه تأکید کرد و افزود: ایجاد اشتغال دغدغه دادگستری گیلان است.

قائم مقام رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه بازگشت واحدهای صنعتی دارای مشکل به چرخه تولید از برنامه های این دستگاه است، تصریح کرد: دادگستری پشتیبان و حامی بانک ها در دریافت معوقات است.

الهیان متذکر شد: تمام تلاش دادگستری گیلان بر این است منابع دریافتی در جایی به غیر از تولید به کار گرفته نشود.

سرمایه گذاران مسائل حقوقی را جدی بگیرند

مهدی فلاح میری دادگستری گیلان

دبیر کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری دادگستری گیلان نیز در جلسه مذکور به فعالیت ها در بخش سرمایه گذاری و رونق تولید در استان اشاره کرد و گفت: در تمام بخش ها سرمایه گذاری های خوبی انجام شده است.

سید مهدی فلاح میری بر پیگیری امور حقوقی، قراردادها و تفاهمنامه ها در سرمایه گذاری های بخش تولید تأکید کرد و افزود: در واگذاری ها و سرمایه گذاری در بخش تولید ابتدایی ترین مسائل حقوقی رعایت نمی شود.

وی با بیان اینکه تعهدات سپرده شده در بخش سرمایه گذاری بسیار ضعیف است و مسائل حقوقی در آن لحاظ نمی شود، تصریح کرد: سرمایه گذاران در فعالیت های تولیدی باید مسائل حقوقی را جدی بگیرند.

دبیر کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری دادگستری گیلان بر استفاده از کارشناسان حقوقی برای عقد قرارداد توسط سرمایه گذاران تأکید کرد و یادآور شد: در بسیاری از مواقع حق با سرمایه گذار است اما به دلیل دقت نکردن در امور حقوقی بسیاری از اسناد علیه آنها به کار گرفته می شود.

فلاح میری، خواستار دقت سرمایه گذاران در بندهای قراردادنامه ها، مشارکت نامه ها و تعهدنامه ها شد و بیان کرد: بسیاری از مشکلاتی که سرمایه گذاران با آن مواجه هستند به دلیل بی توجهی به امور حقوقی در انعقاد قراردادها است.

وی با بیان اینکه آسیب های سرمایه گذاری در دبیرخانه کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری گیلان مشخص شده است، اظهار کرد: بسیاری از پرونده ها با یک مشاوره کوچک کار را از دستگاه قضایی منفک می کند.

در جلسه مذکور مشکل تسهیلات بانکی برخی شرکت های گیلان بررسی شد.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code