| شنبه، 12 آذر 1401

نگاه ایران: مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان گفت: راهداران در حال تلاش برای باز نگه داشتن راه 80 روستای استان هستند ضمن اینکه گاز منازل مسکونی نیز با مشکل مواجه نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان افشین عزیزی روز پنجشنبه بیان کرد: در بیشتر نقاط کوهستانی گیلان، ارتفاع برف به افزون بر 90 سانتیمتر رسیده و راهداران، بی وقفه در تلاش برای باز نگه داشتن راه حدود 80 روستای استان در مناطق کوهستانی هستند.

وی افزود: این تعداد روستا بیشتر در شهرستان های رودبار٬ سیاهکل٬ فومن٬ شفت و رضوانشهر واقع شده اند.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان با بیان اینکه تمامی راه های اصلی و فرعی استان باز است٬ گفت: در تعدادی از روستاهای شهرستان های یادشده، برف سنگینی به زمین نشسته که تردد در راه های ارتباطی آنها را با دشواری هایی مواجه کرده است.

وی ادامه داد: با این وجود، عوامل امدادی و راهداران، می کوشند از بسته شدن آنها جلوگیری کنند.

عزیزی به قطعی برق در برخی از مناطق روستایی نیز اشاره و خاطرنشان کرد: برف روی کابل های برق، شکستن شاخه های درختان و سقوط بر روی آنها ، موجب پارگی سیم ها و قطعی برق از شب گذشته در برخی شهرستان ها شده است.

وی بیشترین قطعی برق را در شهرستان های شفت٬ فومن و صومعه سرا ذکر کرد و گفت: اکیپ های امدادی، بلافاصله به این مناطق اعزام شده اند و در تلاش برای برقراری برق مشترکان هستند.

افشین عزیزی با بیان اینکه هم اکنون با افت فشار گاز در منازل مسکونی مواجه نیستیم گفت : خوشبختانه با تمهیدات اندیشیده شده و همکاری خوب مردم با افت فشار و یا قطعی گاز در مناطق مسکونی مواجه نیستیم.

وی افزود : در خصوص تأمین ارزاق عمومی و سوخت مایع هم ذخیره ی کافی وجود دارد.

بارش برف به نسبت سنگین در گیلان، از روز گذشته (چهارشنبه) آغاز شده و تا بامداد امروز (پنجشنبه) نیز ادامه داشت. در تمامی محورهای کوهستانی، برف سنگین به زمین نشسته و راهداران ، در تلاش برای جلوگیری از مسدودشدن راه های مواصلاتی استان هستند.

به گفته پلیس راه گیلان، تمامی راه های اصلی و مواصلاتی استان به غیر از محور پونل - خلخال در غرب استان باز است.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code