| شنبه، 12 آذر 1401
نگاه ایران: حواشی فوت خانواده «علیرضا - صلحی» پزشک جوان تبریزی همچنان ادامه دارد . گمانه زنی ها و اخبار متخلف از این پرونده در رسانه ها منتشر شده است. امروز اما خبرگزاری فارس در گزارشی عجیب در تشریح آخرین جزئیات این پرونده از زبان رئیس پلیس آگاهی آذربایجان شرقی، محور این گزارش را گرایش سیاسی و «اصلاح طلب» بودن این پزشک قرار داده است. با این توضیح که بازنشر مطالب سایر رسانه ها به معنای تایید یا رد محتوای آن نیست، متن کامل این گزارش را عینا در ذیل می خوانید:
رئیس پلیس آگاهی آذربایجان شرقی با اشاره به ابعاد مختلف پرونده قتل همسر و مادر بزرگ پزشک اصلاح طلب تبریزی گفت: از نظر پلیس براساس دلایل و مدارک کافی مظنون اصلی قتل ها خود پزشک است.

صابر عباس زاده امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در تبریز با تشریح آخرین وضعیت پرونده قتل همسر و مادر بزرگ پزشک تبریزی که در هفته های اخیر جنجال های بسیاری را به دنبال داشته است، اظهار داشت: در این رابطه در همان روزهای اولیه با دلایل و مدارک کافی پرونده را تحویل مقام های قضایی دادیم.

وی افزود: براساس دلایل و مدارک این پرونده مظنون اصلی این پرونده خود پزشک بوده است.

عباس زاده در پاسخ به این سئوال که آیا افراد دیگری نیز در این ارتباط دستگیر شده اند یا نه گفت: به غیر از خود پزشک شخص دیگری در این ارتباط دستگیر نشده چون براساس دلایل و مدارک کافی مظنون اصلی قتل ها خود او است.

رئیس پلیس آگاهی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: پرونده در حال حاضر در دادگستری استان در حال رسیدگی است.

پزشک تبریزی به اتهام قتل بازداشت است

سخنگوی قوه قضائیه در بیست و سوم آبان اسمال در مصاحبه مطبوعاتی خود در رابطه با پرونده پزشک متهم به قتل در آذربایجان شرقی گفته بود: در دهه اول محرم بود که خبر مسمومیت دو تن از اعضای پزشک خیر در آذربایجان شرقی و فوت این دو نفر در فضای مجازی منتشر شد که با انجام تحقیقات، ارائه مدارک و اعتراف پزشک مشخص شد که غذا نذری نبوده و دوربین های رستوران نشان داد که این پزشک غذا را از بیرون تهیه کرده است.

حجت الاسلام محسنی اژه ای افزود: این پزشک اکنون به اتهام قتل بازداشت است، اما در مورد چند مطلب، شک و شبهه وجود دارد. اول اینکه چرا گفته غذا نذری بوده و سپس به دروغ خود اعتراف کرده است و دیگر مورد اینکه چرا پزشک به عنوان یک فرد خیر معرفی شده که بیماری را به داروخانه می فرستد تا داروی رایگان بگیرد. ما در بررسی ها به این نتیجه رسیده ایم، اصلاً بیماری به داروخانه نرفته و نسخه ای هم وجود ندارد و این اقدام یکی از بستگان نزدیک پزشک بوده است.

وی با اشاره به اینکه مطلبی مبنی بر جنون پزشک مطرح نشده، گفت: سم موجود در بدن فوتی ها در باقی مانده غذا وجود داشته است.

از شایعه تا واقعیت

گزارش فارس حاکی است، در ایام سوگواری حضرت اباعبدالله بود که خبری مبنی بر مرگ همسر و مادر بزرگ یک پزشک در تبریز آن هم به دلیل مصرف «غذای نذری مسموم» در رسانه ها منتشر و به سرعت دهان به دهان چرخید.

شایعات زیادی نیز در این بین ساخته و در فضای مجازی منتشر شد و البته عده ای سودجو نیز سعی کردند تا از این فرصت برای بدبین کردن مردم به نذری ها و مراسم این ایام استفاده کنند تا شاید بتوانند از این طریق حضور مردم در این برنامه ها را کمرنگ کنند.

ماجرای قتل خانواده این پزشک از جایی رنگ و بوی سیاسی به خود گرفت که یکی از خبرگزاری های اصلاح طلب با انتشار خبری این دکتر را از فعالان سیاسی آذربایجا ن شرقی و عضو حزب «اتحاد ملت» معرفی کرد و مرگ دو عضو خانواده وی را از طرف اصلاح طلبان تسلیت گفته و خواستار رسیدگی به این مرگ مشکوک شد.

همزمان محمد تیموری٬ رئیس منطقه آذربایجان شرقی حزب «اتحاد ملت» نیز با انتشار بیانیه ای درگذشت مادربزرگ و همسر این دکتر را به وی تسلیت گفت.

این فضاسازی ها تا آنجا ادامه داشت که برخی از کانال های اصلاح طلب با بیان مطالبی در فرافکنی و سوء استفاده همه جانبه از این موضوع دست به جریان سازی و شایعه پراکنی زدند و انگیزه های قاتل را سیاسی عنوان کردند و در مواردی نیز این قتل را به تجویز صدای شجریان توسط این دکتر ربط دادند.

البته رسانه های خارجی و ضدانقلاب نیز بیکار نماندند و با تیتر کردن مسمومیت با غذای نذری، سعی در بدبین کردن مردم به مراسم ایام محرم داشتند.

«علیرضا - ص» پزشکی است که به دلیل تجویز صدای شجریان برای درمان بیماران و همچنین خوش خط بودن شهرت دارد.

داستان از آنجا شروع شد که چندی پیش یکی از نسخه های این پزشک در شبکه های اجتماعی منتشر شد و در آن با خطی خوش به یکی از بیمارانش توصیه کرده بود تا با گوش دادن به صدای شجریان و بدون نیاز به دارو درمان شود.

و در آخر...

حال باید دید با روشن شدن ابعاد واقعی این ماجرا، جناح های سیاسی و عده ای که در فکر تسویه حساب های کهنه بودند چه واکنشی نشان خواهند داد و آیا حقیقت را می پذیرند یا در صدد تکذیب و انحراف افکار عمومی برخواهند آمد.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code