| چهارشنبه، 28 اردیبهشت 1401

نگاه ایران: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: تخصیص اعتبارات مصوب از محل طرح ایجاد موزه های منطقه ای کشور گامی مهم در تحقق توسعه پایدار خواهد بود .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ رضا علیزاده در نشست رئیس سازمان با مدیران کل استان ها ؛ گزارش عملکرد فعالیت های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان را ارائه کرد.

وی با بیان اینکه گیلان طی سال های اخیر جایگاه مناسبی در حوزه جذب گردشگر را به خود اختصاص داده، این امر را حاصل مساعدت های صورت گرفته با سرمایه گذاران بخش خصوصی در استان دانست.

وی با بیان اینکه توریسم انبوه در گیلان بدون فراهم کردن زیر ساخت برای گردشگران محقق نخواهد شد، افزایش سرمایه گذاری و حضور سرمایه گذاران جدید در استان را منوط به حل مشکلات سرمایه گذاران فعلی استان دانست و خواستار تدبیری برای این مسئله شد.

علیزاده با شرح این مطلب که صنایع دستی گیلان دارای تنوع تولید و محصولات قابل عرضه بسیار است از برندسازی محصولات هنری گیلان خبر داد و گفت: در سالهای اخیر صادرات صنایع دستی گیلان به کشورهای متعددی صادر شد و آوازه هنرمندان این استان را بیش از پیش جاودان کرد.

وی بازاریابی الکترونیک را از فعالیت های نوینی دانست که در گیلان اشاعه یافته و توانسته پیوندی میان هنرمندان و بازار هدف ایجاد کند.

این مسئول هنرمندان صنایع دستی گیلان را پر تلاش خواند و اذعان داشت: متاسفانه مشکلات بیمه ای صاحبان هنر در استان موجبات نگرانی آنان را فراهم آورده است.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گیلان خواستار حمایت های بانکی در جهت تکمیل پروژه های حوزه گردشگری شد و خاطرنشان کرد: 22 پروژه در سفر ریاست محترم جمهور به تصویب رسید که تکمیل آنها در گرو تخصیص بودجه است.

وی با اشاره به ملاحظات اقلیمی و جغرافیایی استان گیلان و محدودیت عرصه بیان کرد: در گیلان قریب به هزار و دویست اثر تاریخی وجود دارد که شهرک تاریخی ماسوله از زمره ارزنده ترین آنهاست.

این مسئول با بیان اینکه ثبت آثار تاریخی و طبیعی گیلان در زمینه صیانت، حفاظت و مدیریت صحیح ابنیه و میراث ملموس و ناملموس ما را  یاری می کند ،به جریان ثبتی شهرک تاریخی ماسوله اشاره کرد و افزود: پرونده ثبت جهانی ماسوله در دست پیگیری بوده و به زودی به یونسکو ارائه می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در پایان تصریح کرد: موضوع تکمیل و توسعه موزه میراث روستایی گیلان از محل طرح ایجاد موزه های منطقه ای کشور تصویب و به این اداره کل ابلاغ شد، لذا از آنجایی که این اکوموزه یکی از بزرگترین اکوموزه های ایران است، تخصیص کامل اعتبارات مصوب گامی مهم در تحقق توسعه پایدار خواهد بود.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code