شنبه، 15 آذر 1399 | 2020 Saturday 05 ,December  

نگاه ایران: نشست بررسی روند اجرای مصوبات سفر کاروان تدبیر و امید به گیلان در سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان در این نشست که دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، دکتر نجفی استاندار گیلان، جمعی از معاونین وزرا، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و مدیران کل استانی حضور داشتند درخصوص آخرین روند اجرای مصوبات سفر دکتر روحانی به گیلان و تسریع در اجرای این طرح ها بحث و تبادل و نظر شد.

دکتر نوبخت در این نشست تأکید کرد: کلیه مطالبات و معوقات پروژه های سفرهای استانی تا پایان امسال پرداخت خواهد شد.

وی درخصوص آخرین وضعیت پروژه راه آهن قزوین رشت نیز گفت: اعتبارات باقیمانده این طرح مهم از طریق اسناد خزانه و اوراق مشارکت به وزارت راه و شهرسازی پرداخت می شود تا راه آهن گیلان در کوتاه ترین زمان ممکن به بهره برداری برسد.

img_5363

استاندار گیلان نیز در این نشست با دعوت از معاون رئیس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه برای سفر به گیلان  برای بررسی مصوبات سفر از جمله راه آهن گفت : با توجه به اینکه راه آهن رشت- قزوین تا پایان دولت به اتمام می رسد آغاز ساخت ایستگاه مرکزی رشت در میدان گیل ضروری است.

وی همچنین با اشاره به آخرین وضعیت ساخت پروژه های 11 کیلومتر باقیمانده آزاده راه رشت- قزوین، سدهای لاستیکی و در دست اجرای شفارود و پلرود، پروژه های آب و فاضلاب شهری و روستاییی درخصوص تکمیل بیمارستان های نیمه تمام گفت : تجهیز بیمارستان های آستارا و رضوانشهر که از مصوبات سفر کاروان تدبیر و امید است در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته است.

دکتر نجفی افزود : عملیات اجرایی این بیمارستان ها به اتمام رسیده و پس از تجهیز تا پایان سال آماده ی بهره برداری است.

وی خاطر نشان کرد: بیمارستان های لاهیجان و لنگرود نیز تا پایان دولت یازدهم به اتمام رسد.

img_5324

img_5367