چهارشنبه، 13 فروردین 1399 | 2020 Wednesday 01 ,April  
معاون رئیس جمهور در اختتامیه سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم:

نگاه ایران: سخنگوی دولت عمل به آموزه های قرآنی رامهم ترین راهکاربرای مقابله با تفکرات متهجرانه داعش اعلام کردو گفت: براساس آمار سازمان های معتبرجهانی ایران باثبات ترین کشورجهان است.

 به گزارش مهر، محمدباقرنوبخت در مراسم اختتامیه سی و نهمین مسابقات سراسری قرآن کریم در بخش خواهران که ظهر جمعه در زیباکنار شهرستان انزلی برگزار شد، اظهار کرد: عمل به آموزه های دینی و قرآنی باید در تمامی ابعاد فرهنگی مورد توجه واقع شود.

وی با بیان اینکه عمل به این آموزه ها راهکار مناسبی برای مقابله با تفکرات متهجرانه گروه های تکفیری و داعش است، افزود: امروز داعش و تکفیری ها با ساخت تصویری خشن و موهن از قرآن در صدد تضعیف جایگاه با عظمت این کتاب آسمانی هستند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه بااشاره به وجود اختلاف سلیقه در سطح جامعه، گفت: آنچه که موجب ایجاد وحدت کلمه در بین آحاد جامعه شده حفظ و صیانت از قرآن کریم است.

وی به دیدگاه دولت در خصوص مسائل مرتبط با حوزه قرآنی اشاره و خاطرنشان کرد: دیدگاه رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت  به حوزه قرآن همراه با تواضع ، خشوع و فروتنی است.

نوبخت همچنین با اشاره به حمایت های دولت از نخبگان قرآنی، تصریح کرد: اعتبارات ویژه ای در جهت برگزاری چنین مسابقات و برنامه هایی برای سازمان اوقاف و امور خیریه در دو حوزه جاری و عمرانی پیش بینی شده که در مرحله جمع بندی و نهایی شدن است.

وی با بیان اینکه ایران براساس گزارشات بنگاه هاو موسسات معتبر اقتصادی جهان یکی از با ثبات ترین کشورها در منطقه معرفی شده است، اظهار کرد: برخی از کشورهای منطقه می خواهند با فشار بر ایران و کاهش قیمت نفت ایران را وادار به تسلیم در برابر خواسته های خود کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ ظهر امروز با برگزاری آیین اختتامیه سی و نهمین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم بخش خواهران که در مجتمع زیباکنار برگزار شد با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه، نماینده رهبر معظم انقلاب در سازمان اوقاف و امور خیریه، استاندار گیلان و نخبگان قرآنی کشور از نفرات برتر این دوره از مسابقات در رشته های قرائت، ترتیل، حفظ 10 جزء، حفظ 20 جزء و حفظ کل قرآن کریم تجلیل شد.

 در این مراسم همچنین از خانواده شهیدان یوسفی، کریم بخش و نهی قناد قدردانی شد.

بخش برادران این رقابتها شنبه اول آبان پایان یافته بود.

img_0300

img_0297

img_0344

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code