| شنبه، 24 مهر 1400
نگاه ایران/ رضا رسولی با اشاره به برگزاری هیئت رئیسه جدید شورای اسلامی شهر رشت اظهار کرد: انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر رشت هشتم شهریور ماه جاری برگزار می شود و امیدواریم هیئت رئیسه ای قوی و مقتدر برای شورای اسلامی رشت انتخاب شود.

وی با بیان اینکه برای حضور در هیئت رئیسه شورای اسلامی رشت هیچ برنامه ای ندارم، افزود: عملکرد شورای شهر رشت رضایت بخش نیست و تا زمانی که نتوانیم خروجی مربوط و قابل دفاعی را ارائه کنیم همکاران شورا و مردم از عملکرد شورای چهارم راضی نخواهند بود.

عضو سازمان نظام مهندسی گیلان موضوع پاساژ جفرودی رشت را منتفی شده خواند و گفت: با پیشنهاد خوبی که توسط مشاور ترافیکی شهردار رشت در این باره مطرح و توسط اعضای شورا و مشاور معین شهرداری مورد بررسی قرار گرفت، به راه حلی رسیدیم که دیگر نیازی به تملک پاساژ جفرودی رشت نیست.

وی ادامه داد: با این اقدام صرفه جویی قابل توجهی در اجرای پروژه مذکور انجام می شود و می توان این مبلغ را در اجرای پروژه های دیگر هزینه کرد.

رسولی درباره اجرای دیگر پروژه های مصوب شورا تصریح کرد: موافقت محیط زیست برای خرید دستگاه زباله سوز با ظرفیت روزانه 300 تن زباله اعلام شده و اکنون مشغول رایزنی با استانداری به منظور تامین محل جدید لندفیل هستیم.

وی با اشاره به اینکه لندفیل موجود از شرایط بسیار نامطلوبی برخوردار است، خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا بر اساس مفاد قانونی مکان دیگری برای آن در نظر بگیریم.

عضو شورای اسلامی شهر رشت احداث تصفیه خانه شیرابه زباله سراوان را از دیگر پروژه های مصوب شورا ذکر کرد و گفت: برای اجرایی شدن این پروژه موانعی وجود داشت که می توان به قطع درختان برای احداث جاده دسترسی به مکان وجود تصفیه خانه اشاره کرد که منابع طبیعی به شدت با آن مخالفت داشت.

وی با تاکید بر اینکه با هماهنگی های معاون عمرانی استاندار گیلان موافقت منابع طبیعی اخذ شده است، یادآور شد: برای احداث تصفیه خانه و جاده دسترسی به آن نیاز به قطع 150 اصله درخت دست کاشت است که پس از مدت ها رایزنی و بررسی های کارشناسانه مجوز این کار صادر شد.

رسولی وضعیت مالی شهرداری رشت را دارای شرایط نامساعد عنوان کرد و متذکر شد: در شرایط فعلی وضعیت مالی شهرداری رشت نامناسب است و دلایل مختلفی در بروز این مشکل دخالت دارد.

وی با اشاره به اینکه بودجه امسال شهرداری بیش از 2.5 برابر شده است، خاطرنشان کرد: مانند سال گذشته بودجه به صورت نقدی و غیرنقدی مطرح شده و هیچ دلیل منطقی برای ایجاد چنین رشد بودجه ای وجود ندارد.

عضو نظام مهندسی ساختمان گیلان وضعیت ساخت وساز را به واسطه مسکن مهر راکد خواند و گفت: رکود ساخت وساز در رشت از میزان درآمدزایی شهرداری این شهر کاسته است.

وی اضافه کرد: بر اساس مفاد قانونی شورا نیز مکلف است که درآمدی پایدار برای شهرداری تعریف کند که تاکنون اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

رسولی طرح راهکار برای ایجاد درآمد پایدار را امری مهم و ضروری دانست و یادآور شد: اخیراً شهردار رشت در یک اقدام پسندیده و جالب جلساتی را با افراد بدهکار به شهرداری برگزار کرده که ماحصل این جلسات جمع آوری 60 میلیارد تومان از طلب شهرداری در قالب وجوه نقدی و غیر نقدی بوده و امیدواریم این مبالغ برای اجرای پروژه های عمرانی شهر رشت هزینه شود.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code