| یکشنبه، 10 مهر 1401
با ۷۰ امضا تقدیم هیات رییسه شد، طرح یک فوریتی لغو حج عمره:
       کد خبر: 762

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از ارائه طرح یک فوریتی لغو حج عمره تا حصول اطمینان از امنیت زائران با ۷۰ امضا به هیات رئیسه مجلس خبر داد.

 حسین نقوی حسینی اظهار داشت: با توجه به اینکه جسارت ها و بی حرمتی ها به حجاج ایرانی در حج عمره افزایش یافته است و همچنین با توجه به جسارت اخیر به دو نوجوان در فرودگاه جده عربستان، این طرح به هیات رئیسه ارائه شد.
نماینده مردم ورامین گفت: در این طرح تاکید کرده ایم تا حصول اطمینان از امنیت حجاج سفرهای حج عمره به عربستان متوقف خواهد شد. وی همچنین از جلسه کمیسیون امنیت ملی با مسئولان سازمان حج و زیارت وزارت خارجه برای بررسی ماجرای جسارت اخیر به دو نوجوان ایرانی خبر داد و گفت: پس از این جلسه کمیسیون امنیت درخصوص ادامه حج عمره تصمیم خواهد گرفت. نمایندگان اصولگرای مجلس شورای اسلامی با پیگیری ۳ راهکار مهم به دنبال توقف حج عمره به عربستان به خاطر تعرض به دو نوجوان ایرانی و همچنین سیاست های اخیر این کشور در قبال یمن و شیعیان هستند. بر این اساس نمایندگان اصولگرا در نامه ای به رئیس جمهور نیز با اشاره به تعرض به دو نوجوان ایرانی خواستار پیگیری موضوع و مجازات عاملان شدند. همچنین طرح یک فوریتی برای لغو حج عمره به هیات رییسه ارائه شده است. علاوه بر این کمیسیون امنیت ملی در جلسه ای با مسوولان سازمان حج و وزارت خارجه این موضوع را بررسی خواهند کرد و احتمال دارد پس از آن در بیانیه ای خطاب به سازمان حج خواستار توقف سفرهای حج عمره شوند.
به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code