| یکشنبه، 02 آبان 1400
به گزارش نگاه ایران به نقل از فارس: اقتصاد عنصری جدایی ناپذیر از زندگی بشری و شهری است و بانک ها به عنوان نقش آفرینان حوزه پول و اقتصاد تاثیر مهمی در ایجاد یا کاهش تورم و رکود یا صعود اقتصادی و تسهیل در امورات اقتصادی مردم دارند.

بانک ها با جمع آوری منابع مالی مازاد بر مصرف شهروندان، آن را به منابع سودآور مبدل می کنند تا زمینه ایجاد اشتغال و بالندگی اقتصادی در جامعه فراهم شود و با نگه داری پول های شهروندان، امنیت و امکان قرض الحسنه را نیز برای آنها مهیا می کند.

به همین منظور بانک های خصوصی و دولتی زیادی وجود دارند که با ایجاد رقابت با یکدیگر در حال خدمات رسانی به مردم و شهروندان هستند و این خدمات رسانی از طریق شعبه های مختلفی که در شهرها و بخش های کشور ایجاد شده اند انجام می شود.

بانک نیاز مهم و ضروری برای مردم یک شهر است اما شهر ماکلوان که سه سال از تاسیس آن می گذرد و گذرگاه و محل اسکان سیل عظیم گردشگران و محل سکونت بیش از 3 هزار جمعیت شهری بوده و در مرکز بخش 15 هزار نفری سردارجنگل فومن قرار دارد، هنوز از داشتن یک شعبه بانکی قابل استفاده برای مردم بی بهره است.

مردم ماکلوان مجبور هستند برای انجام امورات مالی و بانکی خود در طول سال و انواع وضعیت آب و هوایی مسیر 35 کیلومتری را تردد کنند تا بتوانند به زندگی اقتصادی خود رسیدگی کنند.

ایجاد شعبه جدید بانکی علاوه بر ایجاد اشتغال می تواند سرمایه مردم ماکلوان و بخش سردارجنگل را حفظ کند تا مردم شهر ماکلوان مجبور به طی مسافت طولانی نشوند و پول خود را در شهر خود پس انداز کنند.

شهر ماکلوان با حضور جمعیت چندین هزار نفری که مشاغل سودآور و مهمی از جمله کشاورزی، دامداری و دامپروری، باغداری و گردشگری دارند یقیناً شرایط ایجاد شعبه بانکی را دارند تا بتوانند به سهولت کارهای بانکی خود را برطرف و رسیدگی کنند.

شغل بیشتر مردم ماکلوان کشاورزی و دامپروری است و بانک کشاورزی می تواند با ایجاد شعبه خود در این شهر سهم مهمی در خدمات رسانی بانکی به 17 هزار جمعیت ساکن و بیش از یک میلیون جمعیت متغیر و سالانه آن ایفا کند.

ایجاد شعبه بانکی؛ ضرورت مردم ماکلوان

یکی از شهروندان ماکلوانی با اشاره به نبود شعبه بانکی در این شهر اظهار کرد: شهروندان و مردم روستاهای بخش سردارجنگل برای انجام امورات بانکی خود مجبور هستند به شهر فومن سفر کنند.

وی با بیان اینکه حق قانونی شهروندان ماکلوانی داشتن بانک اختصاصی در این شهر است، افزود: میلیاردها تومان از سرمایه مردم ماکلوان و بخش سردارجنگل در بانک های شهرهای اطراف قرار دارد.

یکی دیگر از شهروندان ماکلوانی با تاکید بر اینکه شغل بیشتر مردم ماکلوان کشاورزی است خاطرنشان کرد: مردم ماکلوان بیشتر از هر چیزی نیازمند حمایت های بانک در بخش کشاورزی و دامپروری هستند.

این شهروند ماکلوانی با تصریح بر اینکه ایجاد شعبه بانک کشاورزی بیشترین بازدهی را در این شهر خواهد داشت، گفت: خواستار حمایت نماینده مردم و فرماندار شهرستان برای ایجاد شعبه بانکی در این شهر تازه تاسیس هستیم.

وی خواستار ایجاد امکانات بیشتر شهری در ماکلوان شد و گفت: مسئولان گاز استان و شهرستان، مردم ماکلوان را در انتظار اخذ کنتور گاز نگذارند.

مغازه دار ماکلوانی نیز با بیان اینکه وجود بانک در شهر ماکلوان از نیازهای اساسی مردم و گردشگران میلیونی است، افزود: در شش ماه نخست امسال و تعطیلات کسبه های بازار ماکلوان مجبور هستند توسط دستگاه های کارت خوان خود مشکلات پولی مردم و گردشگران را برطرف کنند.

محمدرضا شاکری، اقتصاد شهری ماکلوان و بخش بزرگ سردارجنگل را نیازمند وجود بانک در این شهر دانست و اظهار کرد: مردم ماکلوان درباره حساب های جاری و سیستم اوراق بهادار بانکی با مشکل مواجه هستند.

داشتن بانک جزو حقوق اساسی مردم شهر ماکلوان است

 فرماندار فومن با تایید نیاز وجود بانک در شهر ماکلوان، اظهار کرد: یادآوری این کمبود مهم از جانب خبرنگار فارس فومن قابل تقدیر است.

میرشمس مومنی زاده با تصریح بر اینکه برای تاسیس یکی از شعبه های بانک ها در شهر ماکلوان با بانک های استان مذاکره می کنم، افزود: داشتن بانک یکی از حقوق های شهروندی مردم ماکلوان است.

وی درباره قطعی مکرر برق در منطقه ماکلوان، خاطرنشان کرد: شبکه برق منطقه برای ظرفیت جمعیتی سی سال پیش بوده و اکنون فرسوده است.

فرماندار فومن با اشاره به اینکه شبکه ولتاژ فعلی برق منطقه در ساعات اوج مصرف جوابگوی نیاز مردم نیست، یادآور شد: با همکاری نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی یک میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی شبکه برق و نصب ترانس جذب شده است.

وی از برطرف شدن مشکل کمبود ولتاژ برق تا سال آینده خبر داد و گفت: توان افزایی برق منطقه ماکلوان از اولویت کاری فرماندار و اداره برق شهرستان است.

مومنی زاده خواستار تسریع در اختصاص کنتور و انشعابات گاز از سوی پیمانکار و اداره گاز به مردم ماکلوان شد و خاطرنشان کرد: هتل آرام این شهر از نعمت گاز طبیعی برخوردار شد و دیگر شهروندان نیز به زودی از این نعمت برخوردار می شوند.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code