| پنجشنبه، 29 اردیبهشت 1401
نگاه ایران:  احمد سیاوش پور پیش از ظهر امروز در همایش پلیس، امنیت و اصناف در سالن خاتم الانبیا(ص) این شهر با بیان اینکه امنیت از بخش های مختلف تأمین می شود، اظهار کرد: امنیت جزو اعتقادهای جامعه است.

وی با اشاره به اینکه جامعه با تقوا به روز جزا اعتقاد دارد، افزود: جامعه بر مبنای اعتقادی بوده و باید به هشدار دهد.

رئیس کل دادگستری گیلان پایه اعتقادی را اصل امنیت دانست و تصریح کرد: ملاک قانون نظم و انضباط است و اگر نسبت به این امر بی توجهی شود جرم در جامعه افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه امنیت پای بندی به قانون است، ادامه داد: در جامعه ای که پایه اشتغال آن محکم نباشد جوان بیکار مانند بمب خطرساز است.

سیاوش پور یکی از فاکتورهای امنیت را در اقتصاد عنوان کرد و گفت: تولید، هم گرایی و هم فکری توسعه کشور را رقم می زند و عکس این قضیه می تواند ضعیف باشد.

وی ایجاد بسترها را یکی از موارد مهم برای برقراری امنیت ذکر کرد و یادآور شد: حیای اجتماعی موجب جلوگیری از جرم و گناه می شود.

 رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه فرهنگ اصیل ایرانی بسیاری از خطاها را با حیای اجتماعی کنترل می کرد، افزود: پس از انقلاب مدیریت شهری حاشیه نشینی بسیار ضعیف بود و کمتر به آن توجه می شد از این رو حاشیه های آلوده و خطرناک در کنار شهرها ایجاد شد.

وی حاشیه نشینی شهرها را لانه های مخفی بسیاری از جرایم دانست و خاطرنشان کرد: مختلط بودن زن و مرد در عروسی و مراسم ها عامل جرم و فساد بوده و این اختلاط هیچ توجیهی ندارد و منشأ هزاران فساد و اختلافات خانوادگی است.

سیاوش پور فضای مجازی را غوغایی از آلودگی و فسادها خواند و افزود: تمام حیا در این فضای مجازی ناپیدا برداشته شده است.

وی با اشاره به اینکه ساعت فعالیت بازار مشخص است، یادآور شد: بازاریان باید دارای نظم و ساعت باشند و زمان فعالیت خود را کنترل کنند.

رئیس کل دادگستری گیلان رعایت موارد مذکور را در ایجاد امنیت تاثیر گذار دانست و متذکر شد: نباید حضور فیزیکی پلیس در همه جا باشد و بازاریان و اصناف باید از تجهیزات به روز برای امنیت استفاده کنند.

رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی گیلان نیز در مراسم مذکور اظهار کرد: 3 هزار و 765 واحد خانه مسافر در گیلان نیازمند ساماندهی است.

رضا محمدزاده با بیان اینکه بسیاری از ناامنی ها و سرقت ها از افراد فرصت طلب در خانه مسافرها رقم می خورد، تصریح کرد: پلیس مسافرانی که به گیلان سفر کرده و در مراکز اقامتی ساکن می شوند نظارت دارد.

وی خاطرنشان کرد: امنیت و نظارت را در دیگر صنوف از جمله پارکینگ و نمایشگاه ها دنبال کرده و تا پایان سال جاری و اوایل سال 96 واحدهای صنفی فاقد پروانه را به کمتر از 10 درصد می رسانیم.

به اشتراک بگذارید:

نگاه شما:

security code