پنجشنبه، 10 مهر 1399 | 2020 Thursday 01 ,October  

نگاه ایران: سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان، از کاهش ناپایداری های جوی و افزایش نسبی دما در استان از فردا (چهارشنبه) خبر داد.

مازیار غلامی روز سه شنبه بیان کرد: نقشه های هواشناسی نشان دهنده تضعیف سامانه خنک و بارش زا در منطقه است که بر این اساس به تدریج از امروز کاهش ناپایداری و برای فردا، افزایش نسبی دما مورد انتظار است.

وی ادامه داد: بتدریج از عصر پنجشنبه، سامانه ای ناپایدار ، خنک و بارش زا به سواحل جنوبی دریای خزر نفوذ خواهد کرد.

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان آسمان امروز استان را نیمه ابری تا ابری، بارش پراکنده و خفیف، بتدریج کاهش ابر عنوان و برای فردا نیز آسمان را کمی ابری تا نیمه ابری، افزایش نسبی دما، گاهی افزایش ابر و وزش باد، احتمال رگبار پراکنده، اواخر وقت ارتفاعات و دامنه ها وزش باد گرم پیش بینی کرد.

غلامی بیشینه دمای گیلان در شبانه روز گذشته را با 28 درجه سلسیوس مربوط به منجیل و کمینه دما را با 12 درجه مربوط به جیرنده عنوان کرد. وی گفت: بیشینه و کمینه دمای شهر رشت نیز در شبانه روز گذشته به ترتیب 25 و 20 درجه سلسیوس ثبت شده است.

غلامی بیشترین میزان بارندگی در گیلان در شبانه روز گذشته را با 16.5 میلیمتر مربوط به بندرانزلی ذکر و اضافه کرد: در مدت زمان یادشده، در رشت نیز افزون بر هشت میلیمتر بارندگی ثبت شده است.

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code