سه شنبه، 08 مهر 1399 | 2020 Tuesday 29 ,September  
مدیرشرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان در برنامه رادیوئی دریچه:

نگاه ایران:   برنامه رادیوئی دریچه میزبان علی اصغر عباسی ، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان با مسائلی پیرامون چگونگی تامین و توزیع سوخت در استان بود .

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان : مدیر منطقه گیلان تامین ، نگهداشت و توزیع را از اهم وظایف شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان به عنوان یکی از شرکتهای خدمت رسان و زیر مجموعه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران دانست که سوخترسانی درکلیه بخشهای صنعتی ، خانگی ، اصناف ، کشــــاورزی ، حمل ونقل (زمینی ، هوائی ، دریایی) را در استان گیلان وهمچنین تامین بخشی ازفرآورده های مصرفی استانهای همجوار مازندران ، قزوین و زنجان بر عهده دارد .

وی از توزیع روزانه بالغ بر 5/2 میلیون لیتر بنزین معمولی ، 150 هزار لیتر بنزین سوپر ، یک میلیون متر مکعب cng در جایگاههای استان خبر داد که از طریق 178 باب جایگاه عرضه سوخت عملیات توزیع را به انجام می رسانند .

وی همچنین اظهار داشت :«درایام تعطیلات وافزایش تعداد سفرها ،  بعضاً مصارف بنزین تا دو برابر در شرایط عادی افزایش می یابد. »

مدیر منطقه گیلان اعلام کالابرگ در بخش توزیع نفت سفید برای خانوار فاقد گاز طبیعی از ابتدای سال تاکنون را سه فقره 210 لیتری ( مجموعاً 630 ) لیتر عنوان کرد و افزود : « در حال حاضر 62 هزار خانوار مصرف کننده نفت سفید در استان در بخش شهری و روستایی مستقرند که مصرف کننده این میزان نفت سفید بوده اند . »

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان ضمن تقدیر از استاندار و نمایندگان مجلس برای رشد فرایند گازرسانی در استان ، گیلان را در استفاده از cng  و صنعت سبز پیشتاز در کشور اعلام کرد و افزود :« با هزینه های بالا و سرمایه گذاریهایی که دولت برای تامین آسایش مردم در قالب گازرسانی انجام داده خانوارهایی که در حوزه گازرسانی هستند باید برای بهره برداری ازاین نعمت هر چه سریعتر زیر ساختها را فراهم کنند و تا آن زمان تحت پوشش شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی برای دریافت سوخت خواهند بود . »

img_20160907_141641

وی مساعدت به افراد کم بضاعت و یا اشخاصی که مشکلات نظام مهندسی دارند را در اولویت برنامه های شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان خواند و گفت : « به این افراد برای تبدیل سوخت فرصت مناسب داده می شود تا هرچه سریعتر اقدام به استفاده از سوخت پاک نمایند اما ادامه این روند در دراز مدت در صورت قصور و کوتاهی مصرف کنندگان بدلیل وجود گاز در دسترس آن ها  امکان پذیرنمی باشد  و مصرف کنندگان موظف به اقدام بموقع می باشند . »

 مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی استان در پاسخ به سوال خبرنگار دریچه درخصوص کیفیت سوخت در استان این سوخت را در حد استانداردهای یور 4 اعلام کرد که با کنترل و نظارت کارشناسان بخش کنترل کیفیت بطور روزانه در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه گیلان در حال انجام است .

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری درخصوص وضعیت ترافیک جایگاههای CNG  استان با عنوان اینکه در حال حاضر 96 باب جایگاهCNG   در گیلان فعال است گفت : « در بحث CNG   دو بحث تعداد و پراکندگی مطرح می شود که در حال حاضر استان از حیث جایگاهها اشباح است اما اگر در برخی نواحی مشاهده می شود که صف های بیشتری داریم به دلیل پراکندگی نامتوازن جایگاههاست ، لذا اولویت شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی مکان نمایی مطلوب است که هم ترافیکی که بعضاً در جاههایی مشاهده می شود رفع و هم برای سرمایه گذاران بخش خصوصی سود دهی داشته باشد . »

مدیر منطقه گیلان در بحث واگذاری جایگاههای عرضه سوخت به بخش خصوصی نیزگفت : « از مجموع 178 باب جایگاه استان  تنها پنج مورد شرکتی بوده که این تعداد نیز توسط سازمان خصوصی سازی و در راستای الزامات اصل 44 قانون اساسی در حال واگذاری به بخش خصوصی است . جایگاههای شرکتی آستارا و انزلی واگذار شده و جایگاههای 17 شهریور رشت ، رودبار و فومن در مرحله واگذاری است . »

عضو کارگروه تامین سوخت استان همچنین درخصوص دریافت سوخت برای بخشهای کشاورزی و خانوار اعلام کرد : « شرکت ملی پخش گیلان با همکاری اداره پست اقدام به نام نویسی از متقاضیان واقعی مصرف کننده نفت سفید نموده و توزیع کالابرگ ها برای کنترل مصارف سوخت انجام می شود و در بخش کشاورزی یا خانوارهایی که مصرف فصلی دارند ثبت نام از طریق سامانه تجارت آسان به طور الکترونیکی و در کوتاهترین زمان ممکن امکان پذیر است . »

وی در پایان از شرکت های حمل ونقل و مالکین جایگاههای عرضه سوخت و کارکنان مجموعه پخش فرآورده های نفتی و سایر عوامل همکار این مجموعه برای سوخترسانی مطلوب در استان تقدیرکرد و افزود  : « با همکاری کلیه عوامل سوخترسان مشکلی در باب تامین سوخت در استان وجود ندارد و علی ایحال چنانچه مسئله ای ، نظری یا پیشنهادی باشد مردم می توانند باسامانه سراسری 09627 و یا تلفن های استانی شکایات و بازرسی 33117053 و روابط عمومی 33116927  تماس حاصل نمایند . »

به اشتراک بگذارید:

نظر شما:

security code